AMD Ryzen 7000 Serisi Bilgisayar Topladım, Windows Kurulum Ekranı Açılmıyor

OmerFG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle sistem özelliklerim ryzen 7600x, gigabyte b650m ds3h anakart, kingston 5600mhz cl36 2x16 ram, kingston kc300 1 tb ssd.
Sorunum şu başlarda klavye mouse algılanmıyordu o çözüldü. Zaten sistem çok geç açıldı ki sanırım o normalmiş. Şu an ise iki farklı flash ile hem rufus hemde windowsun kendi kurulum programıyla windows usb si oluşturdum. Ancak ikisinde de siyah yükleme ekranında kaldı ve herhangi bir ilerleme olmadı.
Ek olarak eğer sistem açık halde klavyeyi veya mouse u çıkar tak yaptığımda tekrar algılanmıyor.
Denediğim çözümler
-Ramlerin yerlerini değiştirdim, ayrı ayrı denedim.
-Farklı usb ler ile denedim
-Farklı usb kurulum şekilleriyle denedim
-Biosa girebiliyorum ve son kararlı f3 güncellemesi mevcut.

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
Daha önce bir konuda bir arkadaş secure boot ayarı açık olduğunda klavye mouse algılamadığını dile getirmişti. Sizdeki de mi aynı durumdu?

Ayrıca hangi Windows sürümünü deniyorsunuz? 10 mu 11 mi?

KS

OmerFG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Daha önce bir konuda bir arkadaş secure boot ayarı açık olduğunda klavye mouse algılamadığını dile getirmişti. Sizdeki de mi aynı durumdu?

windows 11 kurmak istiyorum ancak windows 10 ile deneme yaptım yine aynı sıkıntıyı yaşadım.
Secure boot ayarını kapatmayı deniyeyim hemen

secure bootu kapamış olmam bir şey değiştirmedi maalesef.

Latozar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Windows 11 kurulumunda tpm ve secure boot ayarlarını kontrol edin uefi olayını da kontrol etmenizi öneriyorum tamamen bios ayarlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

KS

OmerFG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Windows 11 kurulumunda tpm ve secure boot ayarlarını kontrol edin uefi olayını da kontrol etmenizi öneriyorum tamamen bios ayarlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.
usb kurulum şekli uefi, tpm açık, secure boot açık veya kapalı aynı sonucu verdi.

Latozar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

Bu arkadaşın yöntemlerini de deneyebilirsin.

Latozar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam yani araştırdım biraz baktım yazılımsal olarak bios ekranında cpu configuration sekmesinde amd cpu tpm seçip boot sekmesinden csm kapatıp secure bootu enable yapıp boot sırasında da kurulum diskini seçip deneyebilirsiniz belki de yaptınız ama standart çözümler bu şekilde inşallah çözebilirsiniz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri