AMD vs. NVIDIA sistem karşılaştırması

karyakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
2 gündür bu forumlarda geziniyorum gerçekten herkesin dediğini doğru buluyorum ve sürekli fikrim değişiyor ama daha fazla kafa yoramayacağım şu 2 sistemden birini alacağım kısaca nedenleriyle birlikte hangi sistem neden alınmalı açıklarsanız sevinirim. Bafır olan sistemde biraz oynama yaptım başka türlü içime sinmiyordu. monitör öneriniz de olursa sevinirim teşekkürler.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
2 gündür bu forumlarda geziniyorum gerçekten herkesin dediğini doğru buluyorum ve sürekli fikrim değişiyor ama daha fazla kafa yoramayacağım şu 2 sistemden birini alacağım kısaca nedenleriyle birlikte hangi sistem neden alınmalı açıklarsanız sevinirim. Bafır olan sistemde biraz oynama yaptım başka türlü içime sinmiyordu. monitör öneriniz de olursa sevinirim teşekkürler.

Eğer acelen yoksa, 17.500 TL + Monitör parasını buna harcamak yerine, kampanyalı sistem bekleyip daha iyi bir PC tercih etmeni öneriyorum. Monitör için bütçen ne kadar bilmiyorum ama 3.5~4K civarında desek, toplam bütçen 21.000~22.000 TL yapıyor. Ki bu bütçelerde kampanyalarda 3070 Ti / 6800 XT'li sistemler olabiliyor.

KS

karyakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Eğer acelen yoksa, 17.500 TL + Monitör parasını buna harcamak yerine, kampanyalı sistem bekleyip daha iyi bir PC tercih etmeni öneriyorum. Monitör için bütçen ne kadar bilmiyorum ama 3.5~4K civarında desek, toplam bütçen 21.000~22.000 TL yapıyor. Ki bu bütçelerde kampanyalarda 3070 Ti / 6800 XT'li sistemler olabiliyor.
hocam ya kampanya olmazsa ve dolardan enflasyondan ötürü sürekli zam gelirse her şeye? şu an bile geliyor hele yılbaşından sonra aman aman :D

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
hocam ya kampanya olmazsa ve dolardan enflasyondan ötürü sürekli zam gelirse her şeye?
Ya yarın 20.000 TL'ye 3080'li sistem yayınlanırsa? :LOL:
Şaka bir yana yarın ne olacağını bilemeyiz, her şey olabilir yani.
Yani önümüzdeki 1 ay içinde savaşa falan girmezsek, bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Firmalar sürekli olarak YouTube kanalları ile anlaşıp sınırlı stokta kampanyalı sistemler yayınlıyor.
X sistem olmaz, Y sistemi alırsın. Ama bir şekilde bu bütçeyle daha iyisini alabilirsin. O yüzden söylüyorum.
Yani para senin paran, sistemi kullanacak olan sensin. Ben sadece "madem bu kadar vereceksin, iyisini al" diyorum.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Katılıyorum, şuan pc alınmaz. Saçma sapan fiyatları var.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri