Anakart değişimi

Ferhat Arslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bende 775 pin ddr2 anakart var piyasada 4 gb intel uyumlu ram olmadıgı için ddr3 775 pin anakart takmak istiyorum bendeki anakart parçaları ddr3 anakarta uyar mı ram ddr3 elimde var işlemci sıkıntı yaratmaz biliyorum diğer kablolarda sıkıntı olur mu

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Ferhat Arslan' Alıntı:
Bende 775 pin ddr2 anakart var piyasada 4 gb intel uyumlu ram olmadıgı için ddr3 775 pin anakart takmak istiyorum bendeki anakart parçaları ddr3 anakarta uyar mı ram ddr3 elimde var işlemci sıkıntı yaratmaz biliyorum diğer kablolarda sıkıntı olur mu

Kablo sorunu olmaz ddr2 raminiz varsa onlar çalısmaz

KS

Ferhat Arslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
BilgisayarcıGenç' Alıntı:
Ferhat Arslan' Alıntı:

Kablo sorunu olmaz ddr2 raminiz varsa onlar çalısmaz
ddr3 var bosta

mehmetcetin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
DDR3 destekleyen 775 pin anakart varmı bilmiyorum yok diye düşünüyorum. İşlemci uymayabilir. DDR3 ram kullanacaksan anakartın maximum MHz'sini aşamaz ram MHz'leri ona göre birbirini tamamlayan parçalar toplamaya çalış.

KS

Ferhat Arslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
mehmetcetin' Alıntı:
DDR3 destekleyen 775 pin anakart varmı bilmiyorum yok diye düşünüyorum. İşlemci uymayabilir. DDR3 ram kullanacaksan anakartın maximum MHz'sini aşamaz ram MHz'leri ona göre birbirini tamamlayan parçalar toplamaya çalış.

arkadaşta ddr3 775 anakart var işlemciyi aldım ramide aldım anakartıda alıcam ekran kartıda yanmıs cocuk yeni pc aldı kararsız kaldım uyar mı uymaz mı diye alıcam ama

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri