Çözüldü Anakart değiştirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

utexson

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Merhaba arkadaşlar ben yeni bi sistem aldım ve şimdi bişi farkettim 2 ram slotu var ben bunu 32 gb ram yapmak istesem direkt başka bi ram taksam ikisini çıkarıp bi sorun olur mu yada yeni anakart mı almalıyım.

Bahadır Çeneli

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Hocam öncelikle yanlış anlamadıysam mevcut 2 ramini tek ram 32 gb mi yapmak istiyorsun. 32 gb destekleyip desteklemediğini de merak ediyorsun sanırım anakart modeli nedir kaç mhz e kadar destekliyor kontrol edelim istiyorsan :)

KS

utexson

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Hocam öncelikle yanlış anlamadıysam mevcut 2 ramini tek ram 32 gb mi yapmak istiyorsun. 32 gb destekleyip desteklemediğini de merak ediyorsun sanırım anakart modeli nedir kaç mhz e kadar destekliyor kontrol edelim istiyorsan :)
Sistem daha yok gelmedi mevcut olan ramleri 16×2 yapmak istiyorum diye düşündüm gelecekte anakart

KS

utexson

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Bide forum bozuldu mesaj gitmiyor giremiyorum

Bahadır Çeneli

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Hocam 64 GB 4600 mhz e kadar destekliyor gözüküyor fakat bazı durumlarda 4000mhz üzeri fazla sağlıklı çalışmıyor diye biliyorum yani bu aralıklta 2x32 bile kullanabilirsin

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Dual channel yani ikili kullandığınız sürece sorun olmaz hocam, aynı marka model ikili set alın bunların haricinde 32 GB sorun olmayacaktır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri