Anakart Sürekli Arızalanıyor

canerkarakuus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba uzun zaman önce bilgisayarımda bir sorun oluştu sorunum şu şekilde. Ya birden görüntü gidiyordu ya da ilk açtığımda görüntü gelmiyordu direkt. Klavye ve mouse ışıkları yanmıyor ancak kulaklığın ışığı yanıyordu. Anakarttan şüphelendim ve bir bilgisayarcıya verdim. Anakartın arızalandığını ve değişmesi gerektiğini söyledi. Ben de değiştirttim ve kısa bir zaman sonra aynı sorun tekrar yaşandı ve anakart tekrar değişti. Daha sonrasında uzun bir süre kullandım ve birkaç gün önce bios üzerinden Windows OS Configuration sekmesinden UEFI seçeneğine aldım ve pc yi yeniden başlattım ve aynı sorun tekrar oluştu. Daha öncende PSU dan şüphelendim ve değiştirdim. Aynı zamanda akım korumalı piriz kullandım ama şu anda anakartım tekrar arızalandı. Bunun nedeni ne olabilir. Evdeki elektrik ile alakalı bir problem midir acaba? Eski evimde hiçbir sorun yoktu. Denk mi geldi bilmiyorum ama sorun yeni evimde başladı.

Anakart: MSI A320M-A PRO

Musa Bilici

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam Yanlış Yönlendirme Olmasın Eski Evinde Aynı Parçalar İlemi Devam Ediyordun Buna Yakın Bişeyi Parça Değiştirdiğimde Başıma Geldi Ve Komple Format Atmam Gerekti Bunu Anlayana Kadar Birçok Şey Denedim Bios Pilini Söktüm Taktım cmos tuşuna bastım ramlari söktüm taktım işlemciyi söktüm taktım 1. sıkıntı 16 pinlik cpuya 8 pin takmam imiş 2.si işlemci soketine toz kaçtığı için açılmadı 3.sü anakartıma 3000 serisi işlemci taktığım için güncelleme yapmam gerekiormuş güncelleme yaptım bunları yapmayana kadar sadece kulaklığım yanıyordu aynı şekil ekran mause klavye gelmiyordu anakartın üzerindeki hata kodlarına bakarakta kalan sorunları çözdüm

Musa Bilici

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok Garip Geçmiş Olsun Kardeşim Çok Güzel Kaliteli Bilgisayarcılarla Tanışmanı Öneririm Böyle Şeyler Kolay Çözülemiyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri