Anakart Ve Işlemci

kadir cann

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
anakartım msı a320m a pro bu anakarta ryzen 5600 takabılırmıyım vram öldürür diyorlar ve stok soğutucu yetersız olurmus bunlar doğrumu suan ryzen 3 3100 var deıstırmek ıstıyorum rx 5600xt ekran kartım var hangı işlemciyi almam gerekir yardımcı olursanız sevınırım hangi işlemciyi kullanayım ve bu anakartın bıos guncellemesı nerden yapılıyor

Cübbeli Naruto Hoca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
MSI A320M A PRO anakartı giriş segment bir karttır. Ryzen5 5600 takabilirsin ve vram öldürme gibi sorun olmaz. Stok işlemciyi soğutur ama sıvı soğutmayla aynı performansı vermez. Bu yüzden şuan için bütçen yoksa stok fan kullanabilirsin ve ileride bütçen olduğu zaman 240mm soğutucu alabilirsin.
Anakartın bios'u güncel değilse sürümü kontrol ederek burdan bios sürücüsünü indirebilirsin:

KS

kadir cann

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
MSI A320M A PRO anakartı giriş segment bir karttır. Ryzen5 5600 takabilirsin ve vram öldürme gibi sorun olmaz. Stok işlemciyi soğutur ama sıvı soğutmayla aynı performansı vermez. Bu yüzden şuan için bütçen yoksa stok fan kullanabilirsin ve ileride bütçen olduğu zaman 240mm soğutucu alabilirsin.
Anakartın bios'u güncel değilse sürümü kontrol ederek burdan bios sürücüsünü indirebilirsin:
baktım ve bıos surumum eski yenisini indirdim fakat nasıl guncelleyeceğimi bilmiyorum

yani ryzen 5 5600 takarsam bır sıkıntı olmaz deıl mı

Cübbeli Naruto Hoca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
baktım ve bıos surumum eski yenisini indirdim fakat nasıl guncelleyeceğimi bilmiyorum

yani ryzen 5 5600 takarsam bır sıkıntı olmaz deıl mı
Hayır bir sorun olmaz.
Bios güncellemek için bu videoyu izleyebilirsin:

Eğer videodan fazla bişi anlamadıysan bunu izleyebilirsin ama bios güncellerken bilgisayarını kapatmamanı öneririm:

Cübbeli Naruto Hoca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
5600 e 240 mm sıvı soğutma,aşırı lux ve fazla. Orta şeker bi hava soğutma kafidir.

Benimde kasam var ve kule tipi yetmediği için 360mm aldım belki ilerde işlemci değiştiririm mantığı ile. Bende de 5600 var İzmir'de sıcaklıklar fazla olunca bende arkadaşa oturduğu yer yazın fazla sıcak ise diye 240mm önerdim

KS

kadir cann

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
5600 e 240 mm sıvı soğutma,aşırı lux ve fazla. Orta şeker bi hava soğutma kafidir.

amd stok sogutucum var yeterlı olmazmı

Hayır bir sorun olmaz.
Bios güncellemek için bu videoyu izleyebilirsin:

Eğer videodan fazla bişi anlamadıysan bunu izleyebilirsin ama bios güncellerken bilgisayarını kapatmamanı öneririm:
tesekkür ederım guncelledım saolun 5600 alacagım kutusuz

butcem fazla yok ıslemcıye ayırdım amd stok sogutucu yetersızmı kaç dereceyı gorur last of us vb oyunlarda

Cübbeli Naruto Hoca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
amd stok sogutucum var yeterlı olmazmı

tesekkür ederım guncelledım saolun 5600 alacagım kutusuz

butcem fazla yok ıslemcıye ayırdım amd stok sogutucu yetersızmı kaç dereceyı gorur last of us vb oyunlarda
Yanlış hatırlamıyorsam ortala 80-90 derecede gezer stok fan ile. Kule tipi de alabilirsin o zaman 70-80 arasında seyreder sıcaklığın

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
205
Stok soğutucu yazın epey ısınıyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri