Öneri Anakart Ve Sıvı Soğutma Önerisi.

ÖmerF.

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
5800x
Ekran Kartı
Asus Tuf 3080oc
Öncelikle merhabalar,
ddr4 sistemimi ddr5 e yükseltmek istiyorum. Ağırlık olarak oyun oynuyorum. Bazı parçalarda kararsız kaldım (anakart, sıvı soğutma ve ram). Öneride bulunabilir misiniz?

İşlemci: 7800x3d (sipariş geçtim)
Anakart: Asus Rog Strix x670e-a veya MSI MPG x670E carbon wifi (fiyatları şuanlık aynı, hangisini tercih etmeliyim?)
Ekran kartı: Asus Tuf 3080 OC 10gb (Mevcut kasamda kullanıyorum. Bir kaç ay sonra 4070ti düşünüyorum, darboğaz vs. bir sıkıntı çıkartırmı?)
Sıvı soğutma: MSI C240 (mevcut kasamda kullanıyorum. 360mm alana kadar idare eder mi? ve 360m hangi sıvı soğutmayı almalıyım?)
Ram: 2x16 olacak şekilde önerilere açığım. RGB olursa güzel olur. Min. 6000mhz
Psu: FSP Hydro 750+80 Gold (Bu psu yeterli gelirmi mevcut kasamda kullanıyorum.)
SSD: Samsung 980pro 2tb
Kasa: Asus GT502 plus

yanıtlarınız için teşekkür ederim.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
MSI ın elinizdeki sıvı soğutması, 7800X3D yi frenler. 360 a gerek yok.

7800X3D için, bu kadar üst seviye anakrtlar gereksiz .Fazla watt harcamıyor, anakrta fazla yük olmuyor.Boşuna cebinizi boşaltmış olursunuz.Bu anakrtların yarı fiatları civarı,taş gibi anakartlar var.B650 bi anakrt alın geçin,derim.
Misaller.

Poweriniz yeterli gelir ama PCI 5.0 olsa daha iyi olurdu.

Ram olarak EXPO olması şart.
Şu kafi.

KS

ÖmerF.

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
X chipsetli bir kart ile B chipsetli bir kartın arasındaki fark anlaşılabilir bir fark mı? X ve B nin Sıcaklıklara etkileri ne kadar olur? Biraz daha geleceğe dönük olmasını istediğim için bu tarz kartlara bakıyordum. Attığınız kartların fiyatları gerçekten yarı yarıya.

B serisi olarak sadece şu kartı inceleyebildim. Bu kart hakkında ne düşünüyorsunuz?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Yazdığım asrock anakrt ,yazdığınız asusdan daha güçlü ve serin çalışan bi anakrttır asrock 8 katmandır ,Asus 6 katman,mesela.Asrockun güç devreleri 14 fazdır, asus 12 faz mesela.

B serisi anakrtlar içinde ,x670 anktlardan çok dah serin çalışan bi çok anakart vardır X Serileri,günlük kullanıcalara çok fazla hitap etmeyen soket,,giriş çıkış,vs. fazlalılğı ile öne çıkar.

KS

ÖmerF.

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bios menüsü kolaylığı yüzünden Asrock kartlara bakmıyordum. Fakat fiyat ve performans sonuçlarına göre Pro Rs çok tatmin edici sonuçlar veriyor. Daha önce Asrock kullandınız mı? Sıkıntı çıkartır mı?

Ekli dosyalar

• IMG_3111.png
    IMG_3111.png
    857.5 KB · Görüntüleme: 2

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri