Anakart'a Ram Önerisi

BuMi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
anakartım bu
1 -

sahip olduğum ram bu

bunun yanına bu rami

veya

bu ramden alsam sorun olur mu ? yani cl leri ve mhzleri açısından, mavi ekran verdirir mi performansı ne olur 3200 mhz aldık ama 2133e mi çeker sistem vs

furkandemirci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
anakartım bu
1 -

sahip olduğum ram bu

bunun yanına bu rami

veya

bu ramden alsam sorun olur mu ? yani cl leri ve mhzleri açısından, mavi ekran verdirir mi performansı ne olur 3200 mhz aldık ama 2133e mi çeker sistem vs
hocam genelde önerilmez farklı marka ve farklı hızda ram almak. tavsiyem ya bu ramdan 2 tane alıp dual chan. yapmak veya bulabiliyorsanız aynı ramdan almak. mavi ekran alma olasılığı yüksek dediğiniz şekilde yaparsanız

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
anakartım bu
1 -

sahip olduğum ram bu

bunun yanına bu rami

veya

Ram hızı en düşük olana göre çalışır. 2133MHZ rame sahip olduğun için 4000MHZ alsanda ikiside aynı anda takılı olursa 2133MHZ olarak çalışır

Ek olarak CL değerleri aynı olmadığı için problem oluşturur.

KS

BuMi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
anladım, sıfırdan almak daha mantıklı , teşekkür ederim

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
anakartım bu
1 -

sahip olduğum ram bu

bunun yanına bu rami

veya

işlemciniz nedir acaba

KS

BuMi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Bakalim, bilgisayarcilara veya letgo , sahibindene koyarim olmadi , tesekkur ederim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri