Anakartta boşta fan girişi yok!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muratozdemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba. 6 adet fanım var bilgisayarda. Anakartta 4 adet fan girişi var. 2 adet şu an boşta. Fanlar 4 pinli. Fan çoklayıcı tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Ekte fotoğrafları koydum. 2 adet sağdaki 4 pinli girişten lazım bana.

https://i.hizliresim.com/W0ZAST.jpg

KS

muratozdemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
PWM fan çoklayıcı işinizi görür Akasa Beşli PWM Otomatik Fan Kontrollü Fan Çoklayıcı Flexa Kablo (AK-CBFA03-45) - 51 TL ama o elinizdeki diğer 4 pinli bağlantı ne ise onu çoklayamazsınız o özel bir bağlantı gibi duruyor. Kontrolcü vs. bağlantısı sanırım.

Yorumunuz için teişekkürler. Önerdiğiniz ürünün bilgisayardaki giriş kablosu bu mudur acaba?
https://hizliresim.com/LHHuG0
Bir de özel bir bağlantı dediğiniz üstteki pin mi yoksa alttaki midir fotoğrafta?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Size önerdiğim ürün son attığınız resimdeki kablodan ekstra güç alıyor ve birde anakarta bağlanacak 4 pin PWM kablosu ucu var onu da anakarta taktığınızda size 5 adeet fan bağlamak için uç kalıyor önerdiğim ürün böyle bir ürün.

Birde sizin attığınız ilk resimdeki kablo ince olan yukarıdaki biraz araştırdım RGB kablosuymuş ve genelde Corsair marka ürünlerdeki fanlarda olan bağlantıymış. Yani o kablo RGB kablosu yukarıdaki ilk resimde olan yukarıdaki kablo. Onu dedim size o neden bağlı bağlı değil? Corsair marka mı fanlar doğru mu tahmin ettim? Eğer onu bağlayacağınız Corsair kontrolcü yoksa kasada onu sadece kontrolcüye bağlayabilirsiniz özel bir soket çünkü Corsair RGB kontrolcü almanız gerek RGB bağlamak isterseniz bunu söylemek istemiştim. Yoksa fan dönüşü için o kablo önemsiz.

KS

muratozdemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Size önerdiğim ürün son attığınız resimdeki kablodan ekstra güç alıyor ve birde anakarta bağlanacak 4 pin PWM kablosu ucu var onu da anakarta taktığınızda size 5 adeet fan bağlamak için uç kalıyor önerdiğim ürün böyle bir ürün.

Birde sizin attığınız ilk resimdeki kablo ince olan yukarıdaki biraz araştırdım RGB kablosuymuş ve genelde Corsair marka ürünlerdeki fanlarda olan bağlantıymış. Yani o kablo RGB kablosu yukarıdaki ilk resimde olan yukarıdaki kablo. Onu dedim size o neden bağlı bağlı değil? Corsair marka mı fanlar doğru mu tahmin ettim? Eğer onu bağlayacağınız Corsair kontrolcü yoksa kasada onu sadece kontrolcüye bağlayabilirsiniz özel bir soket çünkü Corsair RGB kontrolcü almanız gerek RGB bağlamak isterseniz bunu söylemek istemiştim. Yoksa fan dönüşü için o kablo önemsiz.

Doğru tahmin ettiniz. Onun cevabını vermeyi unuttum. Corsair LL120 RGB fan girişi onlar. Kontrolcüye bağlılar direkt. :D Tavsiyeniz içinde teşekkürler sipariş verdim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri