Yardım Anakarttan Cızırtı Sesi Geliyor

RoexN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar PC'yi 3 hafta önce aldım kısa süre önce bu sorunu birden yaşamaya başladım bilgisayar açıldığı anda cızırtı sesi geliyor bütün fanları durdurdum tekrar denedim fakat sorun hala aynı BIOS ayarları ve PC'yi resetledim sorun hala devam ediyor mouseyi hareket ettirdikçe ses daha çok artıyor ve bu ses beni PC'den soğuttu yardımcı olur musunuz
İşlemci: i5 12400F.
Anakart: Gigabyte H610M-K
RAM: Lexar ares DDR4 8x2 16 GB RAM.
Ekran kartı: Gainward ghost OC RTX4060 Ti.
Kasa ve PSU: Rampage Fusion Rainbow 650W +80 Plus.

Sesi kaydettim:

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Ekran kartından gelmediğine eminmisin ? Bobin sesi gibi geldi bana?

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Hocam işlemci civarından geliyor ses
Coil whine sesi bu ekran kartınız yapıyor muhtemelen. Her kartta meydana gelebilir bobin sesi. Performansi asla kötü etkilemez Amazon harici hiçbir firma arıza olarak kabul etmez kartı geri gönderirler. Kafanız kullandığınız sürece şişecek malesef.

Hocam işlemci civarından geliyor ses
Bu arada anakart olayında ısrarcıysanız ekran kartı olmadığına eminseniz c states sesidir. C states ayarını biostan kapatırsanız ses kesilir.

KS

RoexN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Coil whine sesi bu ekran kartınız yapıyor muhtemelen. Her kartta meydana gelebilir bobin sesi. Performansi asla kötü etkilemez Amazon harici hiçbir firma arıza olarak kabul etmez kartı geri gönderirler. Kafanız kullandığınız sürece şişecek malesef.
Hocam sistem boştaykende yapıyor bu sesi ve sesi dinledim baya uzun bir süre Anakart’ın üzerinden geliyor ses

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Hocam sistem boştaykende yapıyor bu sesi ve sesi dinledim baya uzun bir süre Anakart’ın üzerinden geliyor ses
O zaman anakartinizi yazarak googlede c states kapatma derseniz biostan kapatın muhtemelen düzelecektir.

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Garantiniz mevcutsa sıkıntılı gördüğünüz parça hakkında yardım isteyiniz.

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Geçin tabi muhtemelen komple kasayı isteyeceklerdir siz ekran kartı ve anakart gönderin ikna edip. Kasaya yolda bişi olursa yüzünüze bakmazlar sorumluluk kabul etmiyorlar. Kırık kırık gönderirler davalık olursunuz.

KS

RoexN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Geçin tabi muhtemelen komple kasayı isteyeceklerdir siz ekran kartı ve anakart gönderin ikna edip. Kasaya yolda bişi olursa yüzünüze bakmazlar sorumluluk kabul etmiyorlar. Kırık kırık gönderirler davalık olursunuz.
Hocam bütün kasayı isterlerse sıkıntı yok şahsi araç ile götürürüm zaten yakın 2km uzaklıkta

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Öyle durumun varsa tamamdır. Kargo için konuştum. Kısa zamanda hallolmasi dileğiyle. Coil whine diyip geri verecekler gibi hissediyorum. Güncelleme yaparsınız herhangi bişeyde. :)

KS

RoexN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öyle durumun varsa tamamdır. Kargo için konuştum. Kısa zamanda hallolmasi dileğiyle. Coil whine diyip geri verecekler gibi hissediyorum. Güncelleme yaparsınız herhangi bişeyde. :)
Tamamdır hocam teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri