Yardım Anlamsız Fps Drop/Düşüş Problemleri

Daniel7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba, uzun zamandır çektiğim bir çile diyebilirim çoğu oyunları en yüksek kalitede oynayabiliyorum arada anlık küçük droplar girse bile oynanışı etkilemiyor fakat bazı oyunlarda "CS2, Lol vb." basit oyunlarda oyun akıcılığında sorun, anlık fps düşüşleri(sık şekilde) gibi problemler yaşıyorum daha öncesinden birçok test uyguladım ekran kartı, işlemci gibi bileşenleri ağır yükte çalıştırarak puan veren testlere soktum ve gözle görülür herhangi bir sorun ile karşılaşmadım en son bilgisayarcıya verip test ettirme kararı aldım tüm bileşenleri aynı şekilde onlarda test etti fakat gözle görülür hiçbir sorun bulamadık. (60-80 Derece sıcaklık durumunda yine aynı sorunlarla karşı karşıyayım.)

Bu sorunu çözebilecek herhangi bir kurum varsa kasayı orayada götürebilirim önerilerinizi bekliyorum donanım bilgilerim aşağıda her şeyi eksiksiz yazıyorum merak ettiğiniz şeyler olursa ekleme yaparım.

Asus RTX 3060 TI Rog Strix​

Ryzen 5 5600x​

B550M Gaming x v2​

GSkill 8gb 3600mhz 8x4​

700W 80PLUS BRONZE​

Son düzenleme:

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Konuştuğumuz şekilde çözeceğini düşünüyorum :) iyi haberlerini bekliyorum

KS

Daniel7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Konuştuğumuz şekilde çözeceğini düşünüyorum :) iyi haberlerini bekliyorum
Pbo'yu aktif ettim fakat occt ile cpu testi yaptığımda halen daha 3.6 ile çalışıyor bunu nasıl üst seviyelere çıkartabilirim?

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Pbo'yu aktif ettim fakat occt ile cpu testi yaptığımda halen daha 3.6 ile çalışıyor bunu nasıl üst seviyelere çıkartabilirim?
testte öyle gözüküyordur diye düşünüyorum oyundayken yukarı çeker. Msi after burner ile veya nvidia denetim masası alt+r ile açaıp sekmeden görebilirsiniz.

KS

Daniel7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
testte öyle gözüküyordur diye düşünüyorum oyundayken yukarı çeker. Msi after burner ile veya nvidia denetim masası alt+r ile açaıp sekmeden görebilirsiniz.
Aşağıya örnek bir ss bırakıcam bu normal mi? Oyun Rust

1711453893058.png

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
cpu mhz yide göstermesini sağlayın aynı şekilde ramları vs..

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri