Yardım Anlık Fps Drop Yiyorum

ataaslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocalarım iyi akşamlar elimde hp 15-fc0xxx modeli var sistem özelliklerini paylaşıyorum aman aman bir sistem değil satın alalı 1 sene olmuştur

ben telefon tamircisiyim çoğunlukla tamirler esnasında kullanmak için aldım fakat arada bir valo lol vb oyunlar oynadıgım oluyor fakat
oyun esnasında fpslerim 100-150 arası iken bir anda 3-5-10 oluyor ve bu oyun farketmeksizin bilgisayarda video izlediğim yerde,
cihazlara yazılım atılırken veya bomboş dururken bile kasılmalar oluyor çok bilgisayardan anlamam affedin fakat core temp denilen programdan bir süre izledim
freq yazan kısımların karşıları bir anda 300-400 sabitleniyor 5-6 saniyeliğine tekrardan 3000-4000 oluyor ve bu her dakika oluyor 2 dakikada bir 3 dakikada bir ve bu durum
beni oldukça rahatsız ediyor dostlarım oyun oynamayayım fakat video izlerkende olmasın lütfen ne yapmamı önerirsiniz yardımcı olabilecek varmı
1716492713780.png
1716492752828.png
1716492808445.png

huseyinq

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
++ısı değerleri FPS düşüşlerinin veya kasılmaların nedeni olabilecek aşırı ısınma olup olmadığını kontrol edin. Eğ
++Bilgisayarınızdaki tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olun.
++Bilgisayarınızın içini toz ve kirlerden temizleyin. Özellikle fanlar ve hava giriş/çıkış noktalarını kontrol edin ve temizleyin.
++Arka planda gereksiz uygulamaların çalışmasını engelleyin. Özellikle oyun oynarken veya video izlerken gereksiz kaynak tüketen uygulamaları kapatmak performansınızı artırabilir.
++Bilgisayarınızda yeterli bellek ve depolama alanının olduğundan emin olun. Bellek ve depolama alanı yetersiz olduğunda, sistem performansı düşebilir ve kasılmalar olabilir.
++Bilgisayarınızın güç planlarını kontrol edin. Performans modunda olduğunuzdan emin olun, böylece sistem en iyi performansını sergiler.
++Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımların ve virüslerin varlığına karşı tarayın. Bazı kötü amaçlı yazılımlar sistem performansını etkileyebilir.
++Eğer yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra sorun devam ederse, bilgisayarınızda donanımsal bir sorun olabilir. Bu durumda, bir bilgisayar servisine başvurarak detaylı bir inceleme yaptırmanızı öneririm. Umarım bu öneriler sorununuzu çözmenize yardımcı olur!

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri