Aoc 24G4X Renk Ayarları Nasıl Olmalı?

karmalp26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba, iyi sosyaller.
Ben geçtiğimiz günlerde AOC 24G4X aldım ve DP kablosu ile tak çalıştır yaptıktan sonra ekranın sarımtırak bir renkte olduğunu fark ettim bu bir hata değil sadece ayar yapılması gerekiyor ve bu ayarı yapmasını bilmiyorum. Bu monitörü kullananlar bana yardım edebilir mi? Öğrenmek istiyorum, sonuçta bilmemek değil öğrenmemek ayıp :)

ben_furkan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba, iyi sosyaller.
Ben geçtiğimiz günlerde AOC 24G4X aldım ve DP kablosu ile tak çalıştır yaptıktan sonra ekranın sarımtırak bir renkte olduğunu fark ettim bu bir hata değil sadece ayar yapılması gerekiyor ve bu ayarı yapmasını bilmiyorum. Bu monitörü kullananlar bana yardım edebilir mi? Öğrenmek istiyorum, sonuçta bilmemek değil öğrenmemek ayıp :)
hocam bende bu monitörü almayı düşünüyorum nasıl memnun kaldınız mı? alınır mı?

KS

karmalp26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
hocam bende bu monitörü almayı düşünüyorum nasıl memnun kaldınız mı? alınır mı?
Hocam kısaca monitör alınır. Renkleri vs mükemmel. Ghosting yok renkler çok doğru ve ben yukarıda bahsettiğim sarımtırak rengi, ayarını yapmadığım için öyleymiş. monitör üzerinden ayar yapınca çok iyi oluyor. Renk ayarını youtubeden 4k doğa videolarını izleyerek yapabilirsin. Ekran parlaklığıda yeterince fazla hatta bazen akşamları parlaklığı kısıyorum ama gözümü rahatsız etmiyor yani paneli kalitesiz ekranlar gibi değil gözüm hiç ağrımıyor.

YunusBaltacı

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Merhaba, iyi sosyaller.
Merhaba, dilerseniz ekran kartının uygulamasından da yapabilirsiniz veya win+r yapıp çalıştır penceresi açıldıktan sonra çalıştır penceresinin satırına dccw yazarak ekran renk ayarı aracına ulaşabilirsiniz.

KS

karmalp26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba, dilerseniz ekran kartının uygulamasından da yapabilirsiniz veya win+r yapıp çalıştır penceresi açıldıktan sonra çalıştır penceresinin satırına dccw yazarak ekran renk ayarı aracına ulaşabilirsiniz.
Sağolun hocam.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri