AOC 27G2U Monitörde bir sorun var ne yapmalıyım?

do not interfere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
3.06.2022' tarihinde İtopya'dan almış olduğum AOC 27G2U monitörde herhangi bir sorun darbe, su ile temas vs. almadan, yemekten geldikten sonra bir sorun olduğunu fark ettim, bu sorun nedir arkadaşlar? Girişleri kontrol ettim herhangi bir problem bulunmuyor, oluşan durumu da video olarak kaydettim, ne yapmam gerekir yardımcı olabilir misiniz?

Ekran Alıntısı.PNG

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Sorun yazılımlık gibi durmuyor. Başka hdmi ya da dp port çıkışı varsa onları da dener misiniz?

Ayarlarını sıfırlamaya da deneyebilirsiniz.

Eğer yine yanıt yoksa son çare garanti.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,166
3.06.2022' tarihinde İtopya'dan almış olduğum AOC 27G2U monitörde herhangi bir sorun darbe, su ile temas vs. almadan, yemekten geldikten sonra bir sorun olduğunu fark ettim, bu sorun nedir arkadaşlar? Girişleri kontrol ettim herhangi bir problem bulunmuyor, oluşan durumu da video olarak kaydettim, ne yapmam gerekir yardımcı olabilir misiniz?

Görseldeki dalgalanma benzeri şeyler olduğu sırada,
O bölgeye parmağınızla hafifçe bastırdığınız zaman düzeliyor mu?
1666124086391.png

KS

do not interfere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,166
Hayır dediğim gibi herhangi bir darbe almadı, bilgisayar ilk açıldığı zamanlarda oluyor aslında şuan bir problem yok.
Oda soğuk ondan kaynaklı bir problem olabilir mi sizce?
Hayır, darbeden dolayı sormadım. Bazen bu tür monitör arızalarında panele bastırınca görüntü düzeliyor.
Kablo, yazılım vs. kontrol ettim dediğiniz için, acaba o tarz bir arıza mı diye emin olmak istemiştim.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,166
Örnek olarak,
Bu olaydan bahsediyorum.

Monitörü alalı 4.5 ay olmuş.
Mesai saatlerinde itopya'yı arayıp videolar ile birlikte arızanızdan bahsedin.
Garantisi devam ediyor. Muhtemelen ürünü servise göndermenizi isteyeceklerdir.
Servisten gelecek karara göre neler yapılabileceğine bakarız. Belki direkt olarak paneli değiştirirler.

KS

do not interfere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Örnek olarak,
Bu olaydan bahsediyorum.

Monitörü alalı 4.5 ay olmuş.
Mesai saatlerinde itopya'yı arayıp videolar ile birlikte arızanızdan bahsedin.
Garantisi devam ediyor. Muhtemelen ürünü servise göndermenizi isteyeceklerdir.
Servisten gelecek karara göre neler yapılabileceğine bakarız. Belki direkt olarak paneli değiştirirler.
Merhaba hocam, kutudan çıkan hdmi kablosu ile bağlamışım, 120hz'ye alınca sorunun düzeldiğini farkettim, kutu içeriğine baktığımda display port kablosunu taktım şuan da sorunum düzeldi, yani monitörde herhangi bir problem yok mu demek oluyor, sorun kabloda mıymış yani, teşekkür ederim destekleriniz için şimdiden. @BilgisayarcıGenç @mutlu @White Ravens
@mutlu çok teşekkür ediyorum.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,166
Merhaba hocam, kutudan çıkan hdmi kablosu ile bağlamışım, 120hz'ye alınca sorunun düzeldiğini farkettim, kutu içeriğine baktığımda display port kablosunu taktım şuan da sorunum düzeldi, yani monitörde herhangi bir problem yok mu demek oluyor, sorun kabloda mıymış yani, teşekkür ederim destekleriniz için şimdiden. @BilgisayarcıGenç @mutlu @White Ravens

Tekrar eski kablo ile bağladığınızda aynı sorun tekrar yaşanıyor mu?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Hayır dediğim gibi herhangi bir darbe almadı, bilgisayar ilk açıldığı zamanlarda oluyor aslında şuan bir problem yok.
Oda soğuk ondan kaynaklı bir problem olabilir mi sizce?
Odanın soğuk olması detayı önemliydi hocam. Bazı panellerde soğukken görüntü verişinde bu tarz durumlar meydana gelebiliyor. İsindiktan sonra durum düzeliyorsa sorun yok. Ama sürekli tekrar eden bir durumsa garantiyi deneyebilirsiniz

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Uzun süre devam etmiyorsa bu problem, monitörde yüksek ihtimalle problem yok hocam. Panel soğukken bu tepkiyi verebiliyor.

KS

do not interfere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Odanın soğuk olması detayı önemliydi hocam. Bazı panellerde soğukken görüntü verişinde bu tarz durumlar meydana gelebiliyor. İsindiktan sonra durum düzeliyorsa sorun yok. Ama sürekli tekrar eden bir durumsa garantiyi deneyebilirsiniz
Akşam düzelmişti, sabah yine oldu biraz ve 5-7 dakika sonra düzeldi, panelin soğuk olmasında oluşan normal bir durum mudur dediğiniz gibi sonradan düzeliyor.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,166
Akşam düzelmişti, sabah yine oldu biraz ve 5-7 dakika sonra düzeldi, panelin soğuk olmasında oluşan normal bir durum mudur dediğiniz gibi sonradan düzeliyor.

Mesai saatleri bitmeden itopya ile iletişime geçin ve durumdan haberdar edin.
En azından Garanti/Servis kapsamında ilgilenilsin, monitörde bir sorun varsa giderilsin.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Soğuk ama ne kadar soğuk?

Normal şartlarda soğuk dediğiniz oda 10-12 derece falansa, bu durumun yaşanması yine normal değildir.

Servis ile iletişime geçin.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,166

Normal şartlarda soğuk dediğiniz oda 10-12 derece falansa, bu durumun yaşanması yine normal değildir.

Aynen.
Soğuk ile alakalı olsa biz yılın 6 ayı hiç monitör kullanamayız. :LOL:

KS

do not interfere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14

144hz alınca olduğunu farkettim, 20 gün + 5 gün servis + itopya onay süreci varmış, 25 gün neyle idare edeceğimi düşünüyorum. Teşekkürler

KS

do not interfere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Bugün aradılar, AOC 27G2SAE/BK 165hz göndereceklerini söylediler kabul etmeli miyim?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri