Aptal Hırsız Vakası

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Merhaba dostlar,
Dün akşam 12 civarı yatmaya hazırlanıyordum çok ses yapmadan yatayım artık dedim, apartmana iki tane çingene modelinden yüzleri kapalı kadın ve bir çocuk gelmiş. Akabinde bütün ses çıkmayan kapıları zorladıklarını tahmin ediyorum ortam zaten baya sessiz ve kapalı olan kadın karşı komşu kapısına doğru yürüdü, izliyorum ben de elinde bim'den alınmış krem peynir kapağı gibi ince bir şey var onunla komşunun kapısını zorladığını gördüm. Öteki kadın etrafı kolluyor ona uzak lakin karşı komşu başka bir şehirde oturduğu için yani eşyaları var yazın falan geliyor, böyle şeyleri bildiğim için hemen tabancayı hazırladım ve tahmin ettiğim gibi kadın kapımı zorlamaya başladı. Kısa aklınla yapacağını düşnüdü galiba baya zorluyo sessizce mesafemi korudum izliyorum bakalım ne yapacak diye, başaramadı akabinde ışığı yakıp kapıyı aniden açtım geriye doğru uzaklaştım sonuçta çingene bıçağı falan olur. Kadın o korkuyla yüzüne doğru doğrultulmuş namluyu görünce panikledi direk korkutma amaçlı bağırmalar yaptım ve yaklaşmaya başladım zaten öteki arkadaşı direk merdivenlerden deli gibi indiğini gördüm, belli yani burada oturmadığı tiplerden anlayabiliyorum zaten. Kadını sorgulamaya başladım ve işin geyik kısmı başlıyor kadın bana su anahtarı arıyorum suyum bitti dedi, üst katta oturuyorum ben diyor yönetici biliyor dedi. Yani ayaküstü yalan üstünde yalan atıyor madem arıyorsun neden kapıyı normal bir şekilde çalıp su istemiyorsun? saf birisi olduğunu anladım polis v.s uğraşmak istemedim, yan komşu sesleri duyunca çıktı anlattım sinirlendi baya sonra sakinleştirdim. Hadi madem üst katta oturuyorsun evine gir dedim direk kaçmaya başladı güldüm ben de sonra üst katımda savcı oturuyordu ona durumu bildirdim. İşte başımdan böyle saçma sapan bir wattpad hikayesi gibi bir olay gerçekleşti hikaye olsa galiba daha iyi hissederdim ne diyelim kocaman bir yazık. :)

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
hocam silah konusunda fazla reaksiyon vermiş gibisiniz birden üzerinize atılsa silah ateş alabilir ve haklı iken haksız duruma düşebilirdiniz belde taşınması en mantıklısı tabi o anki atmosfer bilinmez ama en son çareniz olsun bence

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
350
Böyle durumlarda ışıkları açıp olabildiğince gürültü yapmak lazım. Tabanca ile müdahale etmek yanlış, vurursan cinayetten yargılanabilirsin, karşıda da tabanca varsa vurulabilirsin.

KS

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
hocam silah konusunda fazla reaksiyon vermiş gibisiniz birden üzerinize atılsa silah ateş alabilir ve haklı iken haksız duruma düşebilirdiniz belde taşınması en mantıklısı tabi o anki atmosfer bilinmez ama en son çareniz olsun bence
Biliyorum o durumları düşündüm başımı yakmak istemediğim için sadece korkutma amaçlı yaptım sonra zaten sakinleşmeye başladı ortam.

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
356
Hocam yaş kaç +20 birisi böyle davranmazdı sanırım çok tehlikeli bilinçsiz bi davranışta bulunmuşsunuz.

Kendi canınızı tehlikeye atmanızı geçtim hırsızları başka bi apartmana yönlendirmiş oldunuz.

Girdikleri yerde başkasına zarar verebilirler.

Yapılması gereken vakit varken polisi aramaktı video kaydı almaktı.

Bunlara vakit yoksa kendiniz silahı doğrultup eğlence yapacağınıza onları tutmalıydınız ve yine ardından polisi aramalıydınız.

Sanırım en baştan eğitime yön versek avrupadaki insanlar gibi olmamız için 150 yıl lazım bize.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
geçmiş olsun hocam valla silahla şaka olmaz biri mezara diğeri hapse gidebilir. O yüzden bu tip durumlarda o tür aletler kullanılmamalı.

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
356
geçmiş olsun hocam valla silahla şaka olmaz biri mezara diğeri hapse gidebilir. O yüzden bu tip durumlarda o tür aletler kullanılmamalı.
Mertay kardeş tam olarak bunu demeye çalıştım bende arkadaş çok bilinçsiz davranmış :D

xnto

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Her ne olursa olsun hırsızın safı olmaz. Madem silahın var doğrulttun, köşeye sıkıştırdın, polisi arayacaksın ki başkalarının başına bela olmasınlar. Ne kadar saf olduklarını düşünürseniz düşünün bu insanlar hırsızlık için girdikleri evden çaldıkları parayı hastane parası mı? Hac parası mı ? Vs diye düşünmeden alıp çatır çatır yiyorlar. Salmak ile hata yapmışsın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri