Apu sistem görüntü gelmiyor

Can Cebelli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Geçenlerde tüm bileşenleri sipariş ettim amazon dan
Ana kart gigybte ab 350m gaming 3
İşlemci amd 2400g
Ramlar corsair vengeance 3200 mhz lik 16gb (8x2)
Bellek olarakta m2 samsung 960evo kullandım
Kasa gelmemişti bende önceden bi bios güncellerim falan diye kurdum fakat hiç. Bir şekilde görüntü alamadım yanlış bişey de yapmadım ne hdmı den nede vga dan görüntü vermedi yardımcı olur musunuz ileriye dönük güzel bi sistem kuracaktım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Eğer anakartınıza BIOS updata yaptıysanız ve olmadıysa sorun RAM kitinizde. Ryzen uyumlu bir RAM kitiniz yok. CORSAIR Ryzen RAM List bu linkteki sayfadan Ryzen ile uyumlu CORSAIR RAM 'leri bulabilirsiniz. Malesef 3000 Mhz den fazlasına destek sunmamışlar. Bu durumda anakartınızın BIOS update işlemi çok önemli bu belleklere uyum veren bir BIOS update çıkmamış olabilir. AMD Ryzen RAM list bu linkten AMD 'nin Ryzen için destek verdiği RAM 'lere bakabilirsiniz. CORSAIR için sadece bir 3200 Mhz RAM için destek verilmiş eğer sizdeki kit ile aynı ise anakartınıza BIOS uptade gelmemiş ise anakrtınızın destek sayfasından MAIL atabilirsiniz. Ben kontrol ettim 3200 Mhz RAM için BIOS güncellemesi çıkmamış anakartınıza " AGESA 1.0.0.6 " isimli BIOS güncellemesi ile 3200 Mhz RAM 'lar için destek veriliyor, ama sizin anartınızın son güncellemesi AGESA 1.0.0.1a bu sadece 2666 Mhz 'ye kadar destek sunan bir güncelleme. Malesef bunlara dikkat ederek almanız gerekti ankartınızı veya RAM 'lerinizi. BIOS güncellemesini beklemekten başka çareniz yok.

KS

Can Cebelli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Görüntü gelmedi işte gelseydi bios güncelleme yapacaktım f22 güncellemesi var fakat 4 gb ddr4 ucuz bi ram alsam bios güncellemek için bios güncellediğimde benim ramları çalıştırır mı acaba ramların kodu(CMU16GX4M2C3200C16R) youtubede baktım çalıştıran var ama 3000mhz olanları var genelde yeni biosu da indirdim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hayır yeni RAM alsanız bile bu sizdeki RAM 'ler için anakartınızın desteği yok yeni BIOS güncellemesinde de destek yok 3000 Mhz 'ye kadar destek var yukarıda verdiğim linklere baksaydınız görürdünüz zaten desteklenen RAM kitlerini 3200 Mhz bir RAM kiti var sadece desteklenen oda sizdeki değil ama belki listeleri güncellememiş olabilirler. Anakartı aldığınız yere götürürseniz onalar BIOS güncellemenizi yaparlar. Yeni RAM alıp denemeniz saçma olucaktır. Sebebi ise Anakarta uyumlu en ucuz RAM 450 TL 8 GB tan aşağı uyumlu RAM yok çünki.

KS

Can Cebelli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ana kartı ben amazondan sipariş ettim ingilteredeyim şuanda ben o zaman n 3000mhz ram alsam bu uyumlu olan cmk 16gb lik 3000mhz olan çalıştırabilir mi o zaman eski ramları geri vereyim o zaman ben

KS

Can Cebelli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
En son attığın liste açılmadı felefondan bağlandığım için. Fakat CMK16GX4M2B3000C15 kodlu Corsair 16gb 3000mhz ram i uyuyormuş bana attığın ilk cevabın içinde corsair ryzen uyumluluk linkinden baktım birde sana sorayım dedim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Yani uyum illaki gelir sendeki RAM 'a ama kim bilir kaç ay sürer. Sendeki RAM kitini verip uyumlu almak çok daha mantıklı olur. Birde bundan sonra sistem toplarsan veya birisine yardımcı olursan GIGABYTE seçme anakartı alt seviyelere BIOS updateleri kolay kolay vermiyor. ASUS ve MSI bu konuda çok daha iyi.

KS

Can Cebelli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Duda bana bi ders olmuş olur bu ram inşallah uyumluluk sağlar bios güncellemesi gerekmeden çalıştırabilirim. Çünkü ne kadar uygu fiyatlı alabilsemde sonuç olarak cebimden çıkıyor ingiltere olmasına rağmen yine fiyatlar aşşa
yukarı aynı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Son olarak eğer BIOS update yaptırırsan sendekini verip yeni bir anakart almazsan sende ki anakarta uyumlu RAM listesi Bu linkte ki PDF dosyasında bu listeden birtane RAM kiti seçebilirsin. Yeni anakart alacaksan da BIOS update işlemini yaptırmadan alma bence.

KS

Can Cebelli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ben sana bi video cekip atsam sen izlesen olur mu ne malzeme kullandim ne kullanmadim nerelere neyi taktim takmadim diye cunku baktim uyumlu ramlar belkide sadece monutor farkli diye acmiyo olabilir mi ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sistem açılmasında monitör bir faktör değil olmasada açılır. RAM eğer uyumlu ise BIOS update yaptırman gerek RAM uyumu listeye sonradan gelen bir BIOS update ile eklemiş olabilir listede olan RAM 'lerin yarısı her bir BIOS update sırasında eklenir sende ki RAM 'lerde tahminim bunlardan biri çünkü bu sende ki RAM 'ler listeye F22 (2018/03/16) BIOS 'u ile eklenmiş yani BIOS update olmadan RAM 'leri çalıştıramazsın.

KS

Can Cebelli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
o zaman ben ana karti geri mi vereyim update icin ? yeni update de cozlur insallah

KS

Can Cebelli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
birazdaha denersem kafayı yemeye başarım heralde hocam. oncekı konustugumuz sıstemı ıadesını verdım ve ben 2 gun once asus prime b350 plus ana kart ve Corsair CMK16GX4M2D3200C16 Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4 3000MHz ramlar ıle bırlıkte aldım denedım yıne goruntu gelmerdı . arastırmalarıma gore genelde kullanıcılar herzaman ram olarak Corsair CMK16GX4M2B3200C16(R) Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4 3200MHz bu bellegı kullanmıslar eger ben bu elımdekı belleklerıde gerı ıade verırsem ve sıze attıgım sonunda r kodlu ramları alırsam sıstemım goruntu verır mı acaba ? sana zahmet verıyozurz basını agrıttım kusura bakmayın.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Anakartlardan kaynaklı her ram görüntü veremiyor belli başlı ramlerden ekran alabiliyorsunuz.Bunuda Uğur hocam zaten belirtmiş.Dediğiniz rami aldıktan sonra bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.....

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Aslında aldığınız yerde BIOS güncellemesi yaptırırsanız RAM 'ler çalışabilir. Genelde BIOS güncellemesi ile RAM uyumu AMD anakartlara geliyor. Yoksa uyum listesinden sorun çıkmayacak bir RAM kiti almalısınız.

KS

Can Cebelli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ıngılterede yasıyorum bana bayısı cok uzak bende amazondan sıparıs verıyorum o yuzden gıdıp bıos attırma gıbı bı sandım olmuyor mecbur kalıyorum ıade gondermek ıcın o ıade de 1 hafta ıcınde gıdıp parası bana gerı gelıyor o yuzden sordum sıkıntı cıkmadan tak calıstır yapmak ıcın. tak calıstır goruntu alabılacegıom baska ram kıtlerı varsa onları alabılırım.ılla corsaır dıye bı kayde yok

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
BIOS bile gelmiyordu değil mi? Tamamen görüntü yok. Böyle değilse bir yok var. Açılmama sebeplerinden biriside CPU (işlemci) olabilir. Ryzen 2400G için işlemci desteği ankartına BIOS F10 sürümü ile gelmiş. Sende ki anakart içinde şuan daha eski bir BIOS varsa bu durumda RAM tek sorun olmayabilir. Bu konuyuda anlatıığıma göre en eski sürüm BIOS listesinde olan RAM 'lerden 2 tanesini aşağıya bırakıyorum bunlar senin anakartında çalışır. 

HyperX HX432C16PB3K2/16 16 GB DDR4 CL16 DIMM Memory Kit, Black - Bu RAM önemli Amazone 'da bile bu kart ile beraber konbin satılan Anakart sendeki GIGABYTE Anakart bu RAM sende sorunsuz çalışır. HX432C16PB3K2/16 bu kod ile alışveriş yapacağın sitelerde bu RAM 'i arayabilirsin.

Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Desktop Memory Kit - Black (CMK16GX4M2B3200C16) - Arama kodu CMK16GX4M2B3200C16

bu ikisinden birini al bence HyperX.

KS

Can Cebelli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
tamamdır ramları ıadeye verdım ben zaten ama ana kartın suresı bıttıgı ıcın gerı yollayamadım(gıgabyte) bende yeni anakart aldım tamam sorun yok ama bu gun sabaha kadar arastırma yaptım corsair de uyumu yok ne yazıkkı ama hyperx te yenı aldıgım asus b350 plus ana kartında uyumu vardı bende hyperx ten sıparıs vermeyı dusunuyordum aynısından 3000mhz olanını fıyat bakımından .
(http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb...8.1760720279.1528242629-1120191825.1526519432 )bu sayfaya gırıp (HX430C15PB3K2/16) bu kodu arattıgımda uyumlu olduguna ulastım bende aynı sızın attıgınız ramı sıparıs ettım 2 gun sonra elıme ulasıcak yardmın ıcın cok tesekkur ederıme emegı gecen herkese tesekkurler. uyumluluk problemı yasarsam tekrardan bılgılendırırım sızı .

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri