Ares V2 kasa CPU ısınma ve uğultu sesi

quarlack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba. 14 Kasım günü pckolik sitesinden pchocasının topladığı ares V2 kasasını satın aldım. 5 iş gününü teslim süresi olmasına rağmen 25 Kasım'da elime ulaştı aradığımda zor ulaştım her aradığımda yarın kargoya verilecek her gün yarın verilecek dendi 7. iş gününde(23 Kasım) sistem testi yapılırken RAM'de sıkıntı çıktığını söylediler yine yarın kargoya verilecek dendi.

25 Kasım günü tekrar aradım bugün kargoya verilebilir dendi ve 10dk sonra kargo geldi (sitesinde halen kargo için hazırlanıyor yazıyordu) daha kendileri kargoya verdiklerinden haberleri yok.

Neyse geldi sonunda deyip ekran kartını takıp kasayı açtım ve kasa çok sesli gürültülü çalışmaya başladı dedim fanlar çok hızlı tek tek fanları durdurdum ama ses fanlardan gelmiyor %99 PSU'dan geliyor tüm fanlar kapalı ekran kartı fanı kapalı zaten neyse tekrar açtım tüm fanları odadakiler kafayı yedi sesten elektrikli süpürge gibi ses çıkarıyor gece zaten açtırmadılar o zaman daha fazla geliyor. arayıp söylediğimde normal diyolar elektrikli süpürge gibi ses çıkarması normalmış yani

Bununda geçtim sistemi açıyorum CPU sıcaklığı 2dk içinde 68 70 dereceye çıkıyor tüm fanlar açık CPU fanı 2300 RPM de Auto da ve sistem boşda hiçbir uygulama oyun açık değil, ekran kartı boşa iken 50 60 derecede o sıra, oyuna giriyorum Call of Duty Warzone giriyorum 2dk içinde CPU sıcaklığı 80 83 dereceye çıkıyor o sıra kasa havalanıp uçacak az kaldı CPU RPM 2550 kadar çıkıyor Max hızına.

Valorant'a CPU'min 75 Max 81 derece.

CS:GO CPU'min 68 Max 80 derece
Şu anlık bu 3 oyunda denedim. Aralıksız 2 3 saat oynasam ne olacak kim bilir. YouTube'dan bakıyorum bir sürü videolara aynı işlemci ekran kartı test dereceler normal, yani yeni bir sistem boşta iken nasıl 65 üstü bir dereceye çıkabilir?

2 gün önce kasadan gelen ses için konu açtım 1 kişi bile cevap vermemiş...

Son düzenleme:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Isı konusunda stok fan kötü o yüzden soğutmuyor olabilir.
(sitesinde halen kargo için hazırlanıyor yazıyordu) daha kendileri kargoya verdiklerinden haberleri yok.
Haberleri yok değil orayı düzeltmiyorlar inventustan bilgisayar aldım ama hala kargoya verilecek gözüküyor.
YouTube'dan bakıyorum bir sürü videolara aynı işlemci ekrantı test dereceler normal,
Soğutma parçası sıvı soğutmada olabilir kule tipide.
ekran kartı fanı kapalı zaten
Buda yük altına girdiğinde çalışıyor fanlar.

KS

quarlack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Isı konusunda stok fan kötü o yüzden soğutmuyor olabilir.
stok fan bu işlemciyi iyi soğutmuyorsa neden bu işlemciyi kullandıldı veya neden iyi bir soğutucu eklenmedi sisteme ? neden özelleştirme yapamayan kişi stok fan ile bu sıcaklıkta kullanmak zorunda bırakılıyor ?
Haberleri yok değil orayı düzeltmiyorlar inventustan bilgisayar aldım ama hala kargoya verilecek gözüküyor.
çokta önemli değildi yazmak istedim
Soğutma parçası sıvı soğutmada olabilir kule tipide.
10 video izlemiştimdir 8 tanesi stok soğutucu vardı
Buda yük altına girdiğinde çalışıyor fanlar.
Yük altında çalıştığını biliyorum ben boşta iken sıcaklığı yüksek diyorum.

PSU sesi sorunu? Bu kasayı alan herkestemi böyle yoksa bana mı denk geldi bu?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
stok fan bu işlemciyi iyi soğutmuyorsa neden bu işlemciyi kullandıldı veya neden iyi bir soğutucu eklenmedi sisteme ? neden özelleştirme yapamayan kişi stok fan ile bu sıcaklıkta kullanmak zorunda bırakılıyor ?
O işlemci ile birlikte geliyor bazı yerlerde değiştirme seçenekleri oluyor ama bu sistem de olmamış.
PSU sesi sorunu? Bu kasayı alan herkestemi böyle yoksa bana mı denk geldi bu?
Denk gelmiş olabilir ekran kartındaki bobin sesleri de öyle şansa denk gelmiş.

KS

quarlack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Onu anladım sadece benzetme için ekran kartı coil whine dedim.
Oda olabilir çok yüksek ses geliyor bu anlattığım sorunlar ne olacak ne yapmam lazım ? geri göndersem 15iş günü diyor 1 ay sürer gelmesi sonuç olarak sıkıntı yok derler kesin şuanda kullanılmıyor kasa boşta iken gürültülü çalışıyor oyunda girince iyice gürültülü oluyor kafa şişiriyor kulaklık bile fayda etmiyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri