Arkadaşlara 60 Fps Oyun Ekranı Yansıtmak Için En Az Gecikmeli Platform Nedir?

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Muhtemelen çoğu kişi Discord diyecek fakat Discord'da Nitro'm yok ve bana pahalı geliyor. Sadece arkadaşlarıma oyun oynarken ekranımı açacağım izleyecekler. OBS indirdim YouTube yayını açmayı denedim 1080P60FPS oluyor fakat en düşük gecikme ayarı seçiliyken minimum 8-9 saniye gecikme oluyor. Korku oyunu oynayacağım için yayının eşzamanlı yani realtime olması çok önemli. Böyle bir şans var mı? Twitch'te ise gizli yayın yapamıyorum herkese açık yapıyorum. Ben bunu istemiyorum sadece arkadaşlarıma göstereceğim sonuçta. Tek istediğim 60 FPS ve realtime olması.

İnternet: 6-7 Mbps upload.

720p60FPS de olur 1080P60 da fark etmiyor veya 50FPS vs.

RX 570 4 GB.
16 GB RAM.
Ryzen 5 2600.

Element.io denedim şimdi yayın 1 saniye gecikmeli gidiyor gayet iyi fakat hem kalite 480p civarı hem de asla 60 fps değil görüntüye bakılırsa 35-45 civarı

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Örnek olması açısından Twitch'i denedim şimdi 720P60 FPS'de kaliteli oluyor hem 60 FPS hem görüntü bozulmuyor fakat minimum 6 7 saniye gecikme var düşük gecikme açık olmasına rağmen. Bunu Discord'da nasıl telafi edeibilir bilmiyorum aynı anda konuşurken görüntüm 6 saniye sonra gelecek sonuçta saçma oluyor.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Steam, Nonolive, DLive broadcastlerini de denedim yine gecikme oluyor bayağı bir süre. Yok mu Discord gibi bir platform ya?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,502
Steam, Nonolive, DLive broadcastlerini de denedim yine gecikme oluyor bayağı bir süre. Yok mu Discord gibi bir platform ya?
Bu iste discord oldukça iyi 13 tl çok pahalı bir miktar değil alabilirsin yada 0 dan hesap acip xbox gamepass bulabilirsin

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
114
faceboktan yayın açıp oradan deneyin. Bildiğim kadarıyla facebookun yayın kalitesi ve gecikme hızı twitche göre daha iyi.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
faceboktan yayın açıp oradan deneyin. Bildiğim kadarıyla facebookun yayın kalitesi ve gecikme hızı twitche göre daha iyi.
facebook işi biraz sıkıntı ya insanlara bildirim gidiyor yeni hesap açmak lazım açsam bile parsec kadar iyi olur mu acaba
Şuanda parsec kullanıyorum . Ekranı görebiliyorsun, kişinin klavyesini kontrol edip birlikte local coop oyunlar oynayabiliyorsun. Gecikme 0.5 saniye yani neredeyse yok diyebilirim. Upload hızınız benimkinden iyiyse çok rahat edersiniz (benim 7). Kalite de gayet iyi oluyor uploada bağlı olarak

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
şimdi denedim facebooku fakat minimum 4.5 saniye gecikme oluyor ultra düşük gecikme modu açıkken. Bana anlık lazım ki arkadaşla discorddan konuşurken oynayabileyim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri