Soru Artic Vs Thermaltake

hayatikeskinn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Arkadaşlar merhaba işlemci soğutucusu almayı düşünüyorum işlemcim i5 11400f iki soğutucu arasında kaldım hangisini almalıyım yardımcı olurmusunuz

KS

hayatikeskinn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
525
Neye göre artic daha iyi hocam

5 işi borusu olması güzel fakat tek fanli bence diğerlerinden performanslı degildir
2 fanın hiçbi esprisi yoktur .Aslolan soğutucu boruları ve alüminyum kanatçıklar. Bu iki kısım zayıfsa , 2 değil ,22 fan koysanız zerre ,yararı olmaz. Overclock ile yıllardır uğraştığım için,tecrübe ile sabittir.

Eğer 2000 tl yi gözden çıkardıysanız 240 mm sıvı soğutucu alın derim.

KS

hayatikeskinn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
2 fanın hiçbi esprisi yoktur .Aslolan soğutucu boruları ve alüminyum kanatçıklar. Bu iki kısım zayıfsa , 2 değil ,22 fan koysanız zerre ,yararı olmaz. Overclock ile yıllardır uğraştığım için,tecrübe ile sabittir.

Eğer 2000 tl yi gözden çıkardıysanız 240 mm sıvı soğutucu alın derim.
Aslında evet fiyatlar aynı sıvı soğutucu almak daha mantıkli ama kule tipinde içerideki sıcak havayı dışarı atması daha kolay

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
525
Kule tipinde fan/fanlar ısınan havayı ,kasa içine basar,önce. Egzost fanı da ,bunun tam karşısında olduğu için ,sıcak havayı dışarı atmaya çalışır. Ama sıvı soğutmada, arada hiç bi boşluk olmadan ,sıcak havayı, kasa içine irtibat ettirmeden,direkt dışarı atarsın Yani ,sıvı soğutma çok daha avantajlıdır.

KS

hayatikeskinn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Kule tipinde fan/fanlar ısınan havayı ,kasa içine basar,önce. Egzost fanı da ,bunun tam karşısında olduğu için ,sıcak havayı dışarı atmaya çalışır. Ama sıvı soğutmada, arada hiç bi boşluk olmadan ,sıcak havayı, kasa içine irtibat ettirmeden,direkt dışarı atarsın Yani ,sıvı soğutma çok daha avantajlıdır.
Peki sıvı soğut mada fanlari ve radyatörün kasanın üstündemi olması daha iyi yoksa ön taraftami olması daha iyi önde 2 adet fanım mevcut üst taraf boş ve genelde kasanın üst kısmı çok sıcak oluyor

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
525
Kesinlikle yukarda olması,makbuldür. Ancak, yukarısı müsait değilse, öne koyarsın Ama ,o zamanda hortumlar, radyatöre ,kesin ,aşağıdan giriş yapmalıdır.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,120

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
525
11400F için aşırıya kaçmayın.154 watt, PL2 si olan bi işlemci.
Anakrta bi çuval ağırlık eklemeyin.
1200 TL ye assasing 120 SE yi alın geçin Zaten biosdan bi iki ayar ile ,oyun performansını zerre düşürmeden ,buzdolabı gibi çalıştırma imkanınız da var. Render vs . de ancak ,farkeder,bu ayarları yapmanız.Yani ,oyunda,zerre farkrtmez.

KS

hayatikeskinn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
1200 TL ye assasing 120 SE yi alın geçin Zaten biosdan bi iki ayar ile ,oyun performansını zerre düşürmeden ,buzdolabı gibi çalıştırma imkanınız da var. Render vs . de ancak ,farkeder,bu ayarları yapmanız.Yani ,oyunda,zerre farkrtmez.

KS

hayatikeskinn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Hocam bu soğutucuyu aldım fakat biraz problemlerim var montajını yaptım açtığımda pc nin ağirlaştigini fark ettim steama girip oyun açayım dedim steama bile zar zor girdi oyunu açarkende biraz bekledi sonra siyah ekran verdi kapandı sorun nedir acaba sıvı soğutmanin içinde su mu yok

Peerless assassin var yukarda 1500TL. Daha kötü bir modele daha fazla para veriyorsun uz.
Aldım artık 🥲

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
525
Bu soğutucuydu sanırım,geçenlerde biriside şikayet ediyordu.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri