Askerlik Hakkında Bilgi

Devrim59

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Selamlar,

Uzun zamandır pc hocası forumda takılan bilgiler öğrenen birisi olarak askere gidiyorum kendinize iyi bakın hakkınızı helal edin birşey sorucam ama

Kağıdımda p-001 avcı p.mng.k.çvş yazıyor anlamı nedir ne yapıcam ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

QuickEK

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
Uzun zamandır pc hocası forumda takılan bilgiler öğrenen birisi olarak askere gidiyorum kendinize iyi bakın hakkınızı helal edin birşey sorucam ama
Öncelikle hayırlı teskereler dilerim. İnşallah hayırlısıyla gider gelirsin. Soruna gelecek olursak burda bilgi verilmiş.

KS

Devrim59

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46

ucarkam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Selamlar,

Hocam hayırlı tezkereler şimdiden. Avcı olayı eskiden daha fazla işlevi vardı askerliğin kısalması ve bir kaç yenilik sebebiyle eskisi gibi işlevi kalmadı. Avcı olan asker genelde timlerde sorumlu olarak roket atar havan vs önemli silahları kullanabilmesi için eğitilirdi ama şu dönemde bir ayrıcalığı yok. Birliğine katıldığın zaman farklı bir şey olmayacaktır sende diğer erler gibi yaparsın askerliğini

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Selamlar,

ona takılma ne görev verirlerse onu yapıyon orda belirliyolar yani

Agnostique

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
101
Acemi de nereye gittiğinin bir önemi yok, mevcut bölüğün işine yarayacak vasıfta biriysen usta da aynı yerde olabilir, onun dışında muayene de sağlık problemin yoksa ve devre kaybı değilsen, istisnalar hariç Türkiye'nin her hangi bir yerin de acemi birliğinden alakasız bir yere çıkabilirsin.

Mesela ben devre kaybıydım, acemi Erzincan çıktı, ustaya ise Tekirdağ - Malkara Mühimmat bölüğü çıktı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri