Aspire V3-574G İşlemci Yükseltme İçin Yardım İhtiyacı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yunusemreozden

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese İyi Forumlar Dilerim
   Özetle hemen konuya gelelim. Pcde artık kullandığım CAD ve CAM programları dolayısıyla yüklü bir data geldiğinde citti ağırlaşmalar yaşamaktayım. Zaten CSGO oynarken adamla karşılaşında 10 fpse kadar düşüyorum bir de kullandığım uygulamalarda yüklü olduğu sürece problem yaşamaktayım. Dolar kurundan kaynaklı işlemci yenileme macerasına girmek istiyorum ve biraz da olsa araştırmalarım ve merakımdan kaynaklı bilgiler edindim fakat forumdaki yetkili kişiler bazında bilgilendirmeye ihtiyacım var. Bilgisayar ile ilgili tüm bilgileri link aracılığıyla paylaşmaktayım. Linkte problem ve ya sitedde kullanılan başka bir link varsa o adrese yönendirilirsem çok mutlu olurm. Derdim tasam pcme uygun bir işlemci tespitini yapabilecek donanıma sahip olmadığım için sizlerden yardımlarınızı istemekteyim. Herkese iyi günler dilerim. (benchmark testi https://www.userbenchmark.com/UserRun/21870551) kullandığım ekran kartı Nvidia Gt940m 4 gb 
86RgGA
DOgMLZ.jpg
YdZB1A.jpg

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İşlemciniz Broadwell mimari güncelleme yapabileceğiniz daha iyi bir işlemci i7 serisine geçmeniz ama atla deve olma bu sistem için çok çok eski bir sistem ve işlemcileri arasında ciddi farklar yok. INTEL 'in kepçeyle alıp kaşıkla verdiği dönemler. Size tavsiyem sistemi değiştirin. SSD alsanız belki biraz sistem rahatlar ama sistem çok eski olduğundan SSD 'yi tanımama yada performansının çok fazla kısılması gibi sorunlar meydana gelebilir.

KS

yunusemreozden

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
İşlemciniz Broadwell mimari güncelleme yapabileceğiniz daha iyi bir işlemci i7 serisine geçmeniz ama atla deve olma bu sistem için çok çok eski bir sistem ve işlemcileri arasında ciddi farklar yok. INTEL 'in kepçeyle alıp kaşıkla verdiği dönemler. Size tavsiyem sistemi değiştirin. SSD alsanız belki biraz sistem rahatlar ama sistem çok eski olduğundan SSD 'yi tanımama yada performansının çok fazla kısılması gibi sorunlar meydana gelebilir.
Yani direk yeni bilgisayar alman daha mantıklı diyorsunuz. Yurtdışında bağlantılarım var ve yazılımcı oldukları için donanımdan pek anlamıyorlar fakat sen iste birini yollarız diyorlar. Uygun işlemciyi nasıl tespit edebiliriz? Ofisteki bilgisayarları incelediğimde eski i7'ler dahi harici ekran kartı olmadığı halde catia programındaki yüklü dataları kaldırabilmekte. (i7 2630QM) Bu yüzden i7 işlemciye çevirmenin işimi görebileceğini düşünüyorum.

KS

yunusemreozden

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Aldığım bilgide BGA olanlarda lehim ile bağlantılı oluyormuş ve BGA makinesi sayesinde değişim işlemleri yapılıyormuş. Acer Aspire V3-574G-70JA modelin yurtdışında anakartı var ve bilgisayarın dış kasası birebir aynı gibi duruyor bu anakart değişikliği sizce mantıklı olur mu? BGA makinesi olan bir tanıdığım var ve değiştirme işlemlerini yapıyorlar fakat sadece tamirat işleriyle ilgilendikleri için hangi bilgisayara hangi işlemci uygun bu konuda bilgileri yok. Sizler uygun işlemci koonusunda yardımcı olabilir misiniz? Bir sorum daha bilgisayarıma uygun 2 adet 8 gb hyperx ram ile 120 gb SSD sorunlarımın çözümü konusunda bana yardımcı olabilir mi?

KS

yunusemreozden

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Ben bu sisteme yatırım yapmanızı hiçbir şekilde makul görmüyorum. Yatığınız masrafa asla değmez.

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için aklında sorusu olanların yararlanması dileği ile iyi günler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Çok yardım edemedim ama paranıza yazık olsun istemediğim için. Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri