Asrock A520M-Hvs Secure Boot Nasıl Açılır ?

Asım Atlıhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Windows 11 kullandığım için Valorant Secure Boot hatası veriyor. Bios menüsüne giriyorum Secure Boot açmaya çalışıyorum fakat CSM kapatın uyarısı alıyorum. Nasıl olduğunu bir türlü bulamadım. Yardımlarınız için teşekkürler.

KS

Asım Atlıhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Buradan mı kapatacağım CSM i

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-12-29 at 19.05.35.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-29 at 19.05.35.jpeg
    151.2 KB · Görüntüleme: 76

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
647
Windows 11 kullandığım için Valorant Secure Boot hatası veriyor. Bios menüsüne giriyorum Secure Boot açmaya çalışıyorum fakat CSM kapatın uyarısı alıyorum. Nasıl olduğunu bir türlü bulamadım. Yardımlarınız için teşekkürler.
selam,
adim 1- biosta advanced bolumunden en altta 'amdfTPM switch' kismina gel ve amd cpu ftpm sec.
adim 2- bios menusunde security kisminda secure boot enable yapacaksin

KS

Asım Atlıhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
selam,
adim 1- biosta advanced bolumunden en altta 'amdfTPM switch' kismina gel ve amd cpu ftpm sec.
adim 2- bios menusunde security kisminda secure boot enable yapacaksin
Olmuyor işte attığım resimle CSM kapatıp yaparsam olur. Zararı var mı onu merak ediyorum ?

KS

Asım Atlıhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Merhaba Secure Boot ve tpm açmak için CSM yi kapatmalısınız bir sorun olmaması lazım bu şekilde siz CSM dısabled yapın
Yaptım ama biraz yavaşladı gibi oldu bilgisayar ben de geri eski ayarlara aldım. Psikolojik mi bilmiyorum artık :D

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Yaptım ama biraz yavaşladı gibi oldu bilgisayar ben de geri eski ayarlara aldım. Psikolojik mi bilmiyorum artık :D
Evet psikolojik, bilgisayar hızıyla ilgili bir problem olmaz, valorant için güvenli önyükleme ve tpm yi açmanız daha sağlıklı olur, açtığınız başka konuda var bios ayarlarını gereksiz kurcalamayın derim :)

KS

Asım Atlıhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Evet psikolojik, bilgisayar hızıyla ilgili bir problem olmaz, valorant için güvenli önyükleme ve tpm yi açmanız daha sağlıklı olur, açtığınız başka konuda var bios ayarlarını gereksiz kurcalamayın derim :)
Hocam oynayayım dedim bayadır oynamıyordum görüş açısı ve oynanış çok tuhaf geldi. CS 2 ye alıştığım için olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri