Assasin's Creed II'de Fps Düşüklüğü Sorunu

Zackfair

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
İyi forumlar. Assassin's Creed II oyununda 50-55 arası FPS alıyorum. Ana menüde veya map seçeneğinde bu durum bayağı yavaşalama aşamasına geliyor. Hatta öyle bir şey ki insanın gözleri bozulacakmış durumuna geliyor. Sadece bu olayda da değil yayın izlerken de 144 Hz monitör olmasına rağmen hızlı kamerada ağır ağır hareket ediyormuş gibi oluyor geçişler(futbol maçı vb). Bunun temel sebebi nedir?

Sistem özelliklerim;
- AMD RX 6650 XT.
- AMD 5 5600 6 Core Processor.
- 16 GB RAM.
- Monitör: LG UltraGear 24GN600 - b

Ekli dosyalar

• Assassin's Creed II fps.png
    Assassin's Creed II fps.png
    488.7 KB · Görüntüleme: 5

Trileçe Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
İyi forumlar. Assassin's Creed II oyununda 50-55 arası FPS alıyorum. Ana menüde veya map seçeneğinde bu durum bayağı yavaşalama aşamasına geliyor. Hatta öyle bir şey ki insanın gözleri bozulacakmış durumuna geliyor. Sadece bu olayda da değil yayın izlerken de 144 Hz monitör olmasına rağmen hızlı kamerada ağır ağır hareket ediyormuş gibi oluyor geçişler(futbol maçı vb). Bunun temel sebebi nedir?

Sistem özelliklerim;
- AMD RX 6650 XT.
- 16 GB RAM.
I5 12400f 3070 ile saints row 4 66 fps sabit aliyorum medium low high ultra farketmez bazi eski oyunlarin optimizasyonu olmadigi için fazla fps vermiyorlar.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517

Sistem özelliklerim;
- AMD RX 6650 XT.
- 16 GB RAM.
Sadece oyunda ki fps için diyorsan assasins creed oyunları origins öncesi neredeyse sabit fps kilitleri var sizin oynadığınız oyunda en fazla 59 görülüyordu ve eski serilerde sürekli bir fps drop dalgalanma oluyor, çoklu çekirdekte sorun olup görev yöneticisinden tekli çekirdeğe çekenler mi dersin siyah ekran veya oyun çökmelerinde bunlar eski oyunlarında bariz var ac serisinde.
"Sadece bu olayda da değil yayın izlerken de 144 Hz monitör olmasına rağmen hızlı kamerada ağır ağır hareket ediyormuş gibi oluyor geçişler(futbol maçı vb). Bunun temel sebebi nedir?"
Bunu sormuşsunuz bu sorun yaşanırken çekeceğiniz bir videoyu buraya atın bakalım genelde bu durumlar insan gözü algılanmasından kaynaklı da insandan insana değişkenlik gösterebiliyor.

KS

Zackfair

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Sadece oyunda ki fps için diyorsan assasins creed oyunları origins öncesi neredeyse sabit fps kilitleri var sizin oynadığınız oyunda en fazla 59 görülüyordu ve eski serilerde sürekli bir fps drop dalgalanma oluyor, çoklu çekirdekte sorun olup görev yöneticisinden tekli çekirdeğe çekenler mi dersin siyah ekran veya oyun çökmelerinde bunlar eski oyunlarında bariz var ac serisinde.
"Sadece bu olayda da değil yayın izlerken de 144 Hz monitör olmasına rağmen hızlı kamerada ağır ağır hareket ediyormuş gibi oluyor geçişler(futbol maçı vb). Bunun temel sebebi nedir?"
Bunu sormuşsunuz bu sorun yaşanırken çekeceğiniz bir videoyu buraya atın bakalım genelde bu durumlar insan gözü algılanmasından kaynaklı da insandan insana değişkenlik gösterebiliyor.
Hocam örnek bir video oluşturdum. Görüntü aynı içerikteki gibidir. Anlık droptan ziyade topun kat ettiği mesafe ne kadar fazla ise top o kadar siliniyor gibi gözüküyor. Kısa tuttum umarım anlaşılmıştır.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Hocam örnek bir video oluşturdum. Görüntü aynı içerikteki gibidir. Anlık droptan ziyade topun kat ettiği mesafe ne kadar fazla ise top o kadar siliniyor gibi gözüküyor. Kısa tuttum umarım anlaşılmıştır.

Şimdi size bir şey diyeceğim canlı yayın bir maç ve kanalın yayın kalitesiyle direk alakalı olabilir . Siz saf kaliteli bir video indirip onu oynatın eğer onda bir sıkıntı varsa o zaman bakalım yoksa attığınız video atv sürünmesiyle alakalı biliyorum arada maç izlediğimde bende fark ediyorum. Bir de monitörünüz Va , Tn ya da İps hangisiyse panel kaltesine göre de değişiyor. Hatta kalitesi kötü hızlı aksiyon içerikli çoğu videoda oluşabilecek bir şey bu attığınız maçtaki top un süzülmesi gibi hızlı geçen bir araba da her hangi bir sahnede yaşanabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri