Asus 27 Inc Fhd Ips Mi Yoksa 24 Inc Fhd Va Mi Yoksa 27 Inc Fhd Va Mi(165 Hz)

arzach

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
kararsiz kaldim butcem 3k civari yukarida yazdiklarimin 3unu de 3500 civarina ikinci el temiz buldum hangisini alcam kararsiz kaldim, genelde valo tarzi oyun oynarim twitchte youtubede cok gezinirim, 27 inc curved cok guzel duruyor ama va panelden dolayi beni cekmiyor 24 olan ise fps oyunlari icin en ideal diyorlar cunku 1080p 27 incte camur gibi oluyormuş, fikirlerinize acigim

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
154
kararsiz kaldim butcem 3k civari yukarida yazdiklarimin 3unu de 3500 civarina ikinci el temiz buldum hangisini alcam kararsiz kaldim, genelde valo tarzi oyun oynarim twitchte youtubede cok gezinirim, 27 inc curved cok guzel duruyor ama va panelden dolayi beni cekmiyor 24 olan ise fps oyunlari icin en ideal diyorlar cunku 1080p 27 incte camur gibi oluyormuş, fikirlerinize acigim
27 inch monitörde 1080p tabii ki de 24 inch monitördeki 1080p den daha kötü görünüyor. Zira ekran büyüyor. Burada biraz da kalite önemli tabii. IPS 27 inch monitörlerde 1080p çözünürlük, VA ve TN panellerden daha iyi görünüyor. 27 inch için en iyi çözüm aslında 2K (2560 x 1440) olması.

FPS oyunları için en hızlı panel (IPS-VA-TN arasından) TN paneldir. Ancak siz sanırım profesyonel olarak FPS oyunculuğu yapmıyorsunuz, Youtube ve Twitch platformlarında zaman geçirdiğinizden de söz etmişsiniz. Bu yüzden 27 inch IPS seçebilirsiniz. Bu arada ekran kartınız nedir?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri