Asus Aura Sync Ile 13 Fanı Nasıl Kontrol Ederim

MORIX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar bir sistem diziyorum Tuf Gaming GT502 model bir kasa kullanacağım bu kasanın içinde sıvı soğutma dahil Asus TUF Gaming TF120 model fandan 13 adet olacak bu fanların yanında toplamda 3 adet controller gelecek anakartın üstünde 3 tane 3 pinli argb soketi var ama aklıma şöyle bi soru takıldı bu gelen controllerlar anakarta bağlantı sağlanıyormu baya baktım ama bunla alakalı bilgi veren kimse yok.

Controller da 4 çıkış var 3 toplamda 11 adet 3 pinli rgb kablomuz çıkıyor sıvı soğutma da 3 kablo tek 1 pinden çıktığından controller tamamen doluyor ama bu 3 controller aura sync ile kontrol edebilecekmiyim

kısacası resimde eklediğim controllerı kullanan arkadaşlar bu cihaz anakarta bağlanıyormu tek derdim bu bunu bir türlü çözemedim

Ekli dosyalar

• indir (1).png
    indir (1).png
    1.9 MB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

Seyit027

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Aynı sorun bendede var fan alacam araştırmaktan bayağa yoruldum ne yapacağımı bilmiyorum en son kendim düz fan alacam arkasına led döşeyecem 😂

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
o halde her ikinize birden yardımcı olayım hocam şimdi hocalarım yakın zamanda bende benzer bir şey yaptım ama tecrübem olduğu için zorlanmadım anakarttaki girişlerin çokluğunun önemi yok çoklayıcı var öyle hallederseniz kontrolcüye bütün fanları takınız ardından led kablolarını anakart çıkışlarına yerleştirin eğer boşta led pini kalacaksa led çoklayıcı vardır yada pwm çoklayıcı onlardan alarak sorunu çözerseniz kasanıza istedğiniz kadar fan takın hepsini anakarta geçirdiğiniz taktirde sekron halde kontrol edebilirsiniz anlamadığınız yada takılduğınız yer varsa sorabilirsiniz.
Aynı sorun bendede var fan alacam araştırmaktan bayağa yoruldum ne yapacağımı bilmiyorum en son kendim düz fan alacam arkasına led döşeyecem 😂
Merhabalar bir sistem diziyorum Tuf Gaming GT502 model bir kasa kullanacağım bu kasanın içinde sıvı soğutma dahil Asus TUF Gaming TF120 model fandan 13 adet olacak bu fanların yanında toplamda 3 adet controller gelecek anakartın üstünde 3 tane 3 pinli argb soketi var ama aklıma şöyle bi soru takıldı bu gelen controllerlar anakarta bağlantı sağlanıyormu baya baktım ama bunla alakalı bilgi veren kimse yok.

Controller da 4 çıkış var 3 toplamda 11 adet 3 pinli rgb kablomuz çıkıyor sıvı soğutma da 3 kablo tek 1 pinden çıktığından controller tamamen doluyor ama bu 3 controller aura sync ile kontrol edebilecekmiyim

kısacası resimde eklediğim controllerı kullanan arkadaşlar bu cihaz anakarta bağlanıyormu tek derdim bu bunu bir türlü çözemedim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri