Soru Asus D. G. Rtx 3060 Ti Oc Gddr6X Sıcaklık Değeri Hakkında

KS

allsaints

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hayır 6x modeller bayadır var.
Hocam videoyu izlediniz mi camı söktüğüm halde değişmedi durum. Maile çok geç bakıyorlar süreci nasıl hızlandırabilirim direkt yeni kart mı yolluyorlar servise mi gidiyor ne yapmam gerekiyor bilgilendirir misiniz. Taner hocamda dönüş yaptığında açıklığa kavuşacaktır.

KS

allsaints

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Konu güncel. Gaminggen teknik servisi "kartın memory’si sıcak çalışıyor gibi gözüküyor bu arada" dedi, konuda fotoğrafı mevcut. Asusla iletişime geçip kartı göndermek üzere başvuru oluşturdum.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
Konu güncel. Gaminggen teknik servisi "kartın memory’si sıcak çalışıyor gibi gözüküyor bu arada" dedi, konuda fotoğrafı mevcut. Asusla iletişime geçip kartı göndermek üzere başvuru oluşturdum.

konunun takipçisi olalım bizde hocam gelişmeleri yazarsanız iyi olur

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Hocam attığınız kart 3 fanlı ayrıca aynı değerlere sahip değil tek bir oyun üzerinden bakmayın. Ekran kartı ideal sıcaklığı kaç olmalı bu derecelerde kullanmak uzun ve kısa vadede ne gibi zarar oluşturur?
olur ekran kartı boşta 30 40 derecelerde seyretmeli yükte iken 60 70 ler arasında furmark testini yaparken alltaki çizgi dimdikmi oluyor yani bi anda yukarıya doğrumu cıkıyo furmarkta 88 derece hiç normal değil

Hocam videoyu izlediniz mi camı söktüğüm halde değişmedi durum. Maile çok geç bakıyorlar süreci nasıl hızlandırabilirim direkt yeni kart mı yolluyorlar servise mi gidiyor ne yapmam gerekiyor bilgilendirir misiniz. Taner hocamda dönüş yaptığında açıklığa kavuşacaktır.
size şöle söleyeyim sıcaklık sorununu allah kimseye vermesin düşmanımada vermesin ne servis sizle ilgilenir nede aldığınız yer tek çare thh benim kartta ısınıyo uzun süreli kullanırsanız lehimler çatlayıp görüntü vermeyi keser bu seferdede serfise götürdüğünüzde kullanıcı hatası diyip size atarlar yükü

KS

allsaints

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
olur ekran kartı boşta 30 40 derecelerde seyretmeli yükte iken 60 70 ler arasında furmark testini yaparken alltaki çizgi dimdikmi oluyor yani bi anda yukarıya doğrumu cıkıyo furmarkta 88 derece hiç normal değil

size şöle söleyeyim sıcaklık sorununu allah kimseye vermesin düşmanımada vermesin ne servis sizle ilgilenir nede aldığınız yer tek çare thh benim kartta ısınıyo uzun süreli kullanırsanız lehimler çatlayıp görüntü vermeyi keser bu seferdede serfise götürdüğünüzde kullanıcı hatası diyip size atarlar yükü
Furmark testinde 78 gördüm hocam 88 değil. Grafik kademeli artıyor pat diye çıkmıyor. Bir sorun olduğu aşikar asusu aradım telefondaki kişiye göre 80 85e kadar normal ama içiniz rahat etmiyorsa yollayın dediler. Gaminggen memory biraz fazla ısınıyor gibi dedi. Peşini bırakmam hocam thhye kadar giderim.

KS

allsaints

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam kart pazartesi ASUS'a ulaştı. Dün test edilip bugün kargoya verilmiş. Şöyle bir cevap aldım sizin düşüncelerinizi müsait bir zamanda almak isterim.
"Ekran kartının tüm portlarından görüntü alındı. Windows ortamında Furmark,3D Mark , Valley, Heaven, Superposıtıon testleri yapıldı. Isı, FPS ve SES değerleri normal. 2 saat boyunca 4K ultra ayarlarda CS GO, Valorant , Mount & Blade II: Bannerlord , FIFA23 oyunları oynandı."

@OceanLaB

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Hocam kart pazartesi ASUS'a ulaştı. Dün test edilip bugün kargoya verilmiş. Şöyle bir cevap aldım sizin düşüncelerinizi müsait bir zamanda almak isterim.
"Ekran kartının tüm portlarından görüntü alındı. Windows ortamında Furmark,3D Mark , Valley, Heaven, Superposıtıon testleri yapıldı. Isı, FPS ve SES değerleri normal. 2 saat boyunca 4K ultra ayarlarda CS GO, Valorant , Mount & Blade II: Bannerlord , FIFA23 oyunları oynandı."

@OceanLaB

Burada "normal" kasıt nedir? onu belirtmişler mi acaba?

KS

allsaints

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Burada "normal" kasıt nedir? onu belirtmişler mi acaba?
Bende onun için arayıp sordum ama daha fazla detay girmemişler. Birde kargonun içinde kağıt göndermişler büyük ihtimalle aynı şey yazıyordur. Sizce ne yapmalıyım benim içime nedense sinmedi.

n0-way

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10

@OceanLaB
Aynı kartı kullanıyoruz. Ben de gaming.gen' den aldım. Kartın üzerindeki switchlerde performance ve quiet modu var. Ben performance de kullanıyorum. Boşta 30-40 arası ve Call of Duty: Modern Warfare 2019 oyununda(1080p - 144hz - full grafik - dlss kalitede) 55-60 derece arası geziyor. Bu arada üç fanda %55 civarında çalışıyor. Demek istediğim kart kesinlikle defolu.

KS

allsaints

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Aynı kartı kullanıyoruz. Ben de gaming.gen' den aldım. Kartın üzerindeki switchlerde performance ve quiet modu var. Ben performance de kullanıyorum. Boşta 30-40 arası ve Call of Duty: Modern Warfare 2019 oyununda(1080p - 144hz - full grafik - dlss kalitede) 55-60 derece arası geziyor. Bu arada üç fanda %55 civarında çalışıyor. Demek istediğim kart kesinlikle defolu.
GDDR6 bellek mi GDDR6X bellek mi hocam ona da bakmıştım GDRR6 da q-p seçenekleri mevcuttu. Bendeki kart GDDR6X 2 fanlı olan modeli. q-p seçeneği var mı ben mi göremiyorum.

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242

@OceanLaB
malzesef kart 80 derece olmadan kabül etmiyolar diye biliyorum ama asusun bunu düzeltmesi lazım bence şaşırdım

@OceanLaB
o ayarlada illaki 80 dereceleri geçmesi lazım

KS

allsaints

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
malzesef kart 80 derece olmadan kabül etmiyolar diye biliyorum ama asusun bunu düzeltmesi lazım bence şaşırdım

o ayarlada illaki 80 dereceleri geçmesi lazım
Değerleri paylaşmalarını istedim bilgilendireceklerini söylediler merakla bekliyorum.

KS

allsaints

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
sistemi alalı kaç gün oldu

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
236
O dual model asusun oem kasalar için ürettiği kart tasarımına çok benziyor. Muhtemelen aynısı. Zaten soğutması kırpılmış bir kartın üstüne GDDR6X bellek takmışlar. 75 ler normal bence.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri