asus dual 6750xt kırmızı ışık

TakkeliTurist

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
arkadaşlar önceden var mıydı emin değilim ekran kartının içinde kırmızı bir ışık var sistem skygate şansıma sistemde ince bir coil whine var ama sorun değil tam yükte bile abartılı ses gelmiyor ama aklıma kırmızı ışık takıldı

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
arkadaşlar önceden var mıydı emin değilim ekran kartının içinde kırmızı bir ışık var sistem skygate şansıma sistemde ince bir coil whine var ama sorun değil tam yükte bile abartılı ses gelmiyor ama aklıma kırmızı ışık takıldı
Kırmızı ışık yeterli güç gelmediği için yanıyor olabilir. Kablolarını kontrol eder misin ? Güç kaynağı ne kadardı o sistemde ?

KS

TakkeliTurist

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kırmızı ışık yeterli güç gelmediği için yanıyor olabilir. Kablolarını kontrol eder misin ? Güç kaynağı ne kadardı o sistemde ?
olabilir ama onun led ışıkları ekran kartına 8pin taktığımız yerde galiba. sistemde 700w 80 plus var %100 yükte kapanırdı yetersiz gelse galiba. psu ile de alakalı olabilir iyi bir psu modeli değil cougar stx cızırtının nedeni psu bile olabilir

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
olabilir ama onun led ışıkları ekran kartına 8pin taktığımız yerde galiba. sistemde 700w 80 plus var %100 yükte kapanırdı yetersiz gelse galiba. psu ile de alakalı olabilir iyi bir psu modeli değil cougar stx cızırtının nedeni psu bile olabilir
Evet olabilir hangi kasayı almıştın MX440 olanı mı ? %100 yükte kapanmaz direk belirli bir süreden sonra korumaya alır. Dediğim gibi kabloları tekrar bir gözden geçirir misin?

KS

TakkeliTurist

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Evet olabilir hangi kasayı almıştın MX440 olanı mı ? %100 yükte kapanmaz direk belirli bir süreden sonra korumaya alır. Dediğim gibi kabloları tekrar bir gözden geçirir misin?
pcı kablolarını çıkardım tekrardan iyice taktım ama kırmızı ışık hala var ayrıyeten asus prime b 450mk2 anakarttada kırmızı bir ışık yanıp sönüyor ekran kartının arkasında bu arada çızırtı bariz psu dan geliyor içim biraz rahatladı çünkü zaten değiştirecektim

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
pcı kablolarını çıkardım tekrardan iyice taktım ama kırmızı ışık hala var ayrıyeten asus prime b 450mk2 anakarttada kırmızı bir ışık yanıp sönüyor ekran kartının arkasında bu arada çızırtı bariz psu dan geliyor içim biraz rahatladı çünkü zaten değiştirecektim
CPU ve GPU kabloları ters takılmış olabilir mi ? Anakartın üstünde CPU besleme kablosu ile GPU kablolarını karıştırmış olabilirler.

KS

TakkeliTurist

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Anakartın sol üst köşesinde 8 pinli bir kablo var. Orayı ve ekran kartına takılan kabloyu fotoğraf atar mısın ?
20220913_003020.jpg
20220913_003033.jpg
20220913_003125.jpg
resimler biraz kötü anakartıkn üzerinde yanıp sönen kırmızı ışık ekran kartının bağlandığı yerin biraz saģında tamamen rasgele yanıp sönüyor

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Anakartra o kadar güçlü kırmızı ışık var mı bilmem ekran kartının içinden gelen sabit anakarttaki yanıp sönüyor
Senin güç kaynağında problem var sanırım dostum. Çünkü iki yere de hata olarak dönüyor. Anakarttın yanıp sönmeside normal değil. Ekran kartında ki kırmızıda genelde güç yetersiz geldiği zaman yanıyor. Bios güncel mi bide onu kontrol et istersen. Bios güncel değilse güncelle yine düzelmezse İncehesap ile iletişime geç.

KS

TakkeliTurist

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Senin güç kaynağında problem var sanırım dostum. Çünkü iki yere de hata olarak dönüyor. Anakarttın yanıp sönmeside normal değil. Ekran kartında ki kırmızıda genelde güç yetersiz geldiği zaman yanıyor. Bios güncel mi bide onu kontrol et istersen. Bios güncel değilse güncelle yine düzelmezse İncehesap ile iletişime geç.
Kral çok komik bişey diyecem o ışık fanların yansımasıymış rezillik :) ama anakarttaki kırmızı ışık gerçek biosa girince yanıp sönmesi duruyor windowsa geçince başlıyor bios son sürümde gelince pc direk güncelledim

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Kral çok komik bişey diyecem o ışık fanların yansımasıymış rezillik :) ama anakarttaki kırmızı ışık gerçek biosa girince yanıp sönmesi duruyor windowsa geçince başlıyor bios son sürümde gelince pc direk güncelledim
Ekran kartı yanmıyor yani o zaman güzel. Anakarttada kırmızı ışık mı yanıyor ? Onların altında hangi ışık olduğu yazar. BOOT CPU falan diye onlardan hangisi yanıyor.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Güç tuşuna bastıktan sonra bios geçene kadar yanması normal o ışığın. Ancak Windowsta yanmaya devam ediyorsa hata alıyor olabilir. Başka forumda birisi Asus b450m dragon'un ledlerini hata sanmış. Sizde de tasarımsal bir ledden dolayı oluyor olabilir mi ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri