Yardım Asus P5Kc Ana Kart Owerclock Noktasında Nasıldır?

Hangisinin owerclock potansiyeli daha iyidir?

• Asus p5kc

Kullanılan: 0 0.0%
  • Gigabayte ga ep45 ud3lr

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Öncelikle selamlar ve iyi forumlar. Soru açık ve yukarda mevcut. Biraz eski model bir ana kart, pek bir bilgi de bulamadım o yüzden sizlere danışmak istedim. İsmail tpc nin videosunda 4.2ghz e çıkardığını gördüm. Ama yanlış hatırlamıyorsam snowman x4 ile bunu yapmıştı. Bende ise xıgmatek dark knight var. Bununla ne kadar hız aşırtma yapılabileceğini merak ediyorum. İşlemcim xeon x5460. Ha bir de ankette de almayı planladığım diğer bir ana kart var. Aralarından hangisinin owerclock performansı daha yüksektir acaba? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
537
Asusu kullanın gitsin ,o.c yi de onunla yapın.
Ne kadar olacağı deneyerek bulunacak Dalın gitsin,biosa. Overclock zevkli işdir.:)

KS

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Ama hocam işte gigabayte olan ana kartın verdiği değer 4.66ghz.

Ya da düz altı olması lazım.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
537
P45 olduğu için olabilir. Kesin nette gördüysen,doğrudur. Sırf o.c içinmi o anakrtı alacaksın.

KS

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Pardon pardon 4.5

Yani başka ne özelliği var ki Asus olanın? Pek bir bilgi bulamadığımdan soruyorum. Zaten tek ekran kartı kullanacağım muhtemelen bu sistemde. Ve de gigabayte olan hemen hemen zaten Ddr3 hızlarını destekliyor. Tabii işlemciyi o hızlara çıkarınca ne kadar owerclock edilebileceği de tartışılır ama.

Son düzenleme:

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
537
4,5ghz olursa ,o kadar overclock olmuş demek zaten Kaç para bu gigabyte anakrt. Hangi e. kartı ile kullanacaksın.

KS

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
P45 olduğu için olabilir. Kesin nette gördüysen,doğrudur. Sırf o.c içinmi o anakrtı alacaksın.
Tam olarak değil hocam. Biraz da mesela daha güncel özellikler olsa iyi olabilir aslında. Destekledikleri ramler ile aralarında pek de bir fark yok ama sonuçta ddr2 ramlar de çok pahalı. 🙂Artık antika sayılırlar. Ama sadece iki kanal olarak da kullanmak işte biraz mantıksız geliyor.

450-550

KS

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Rx 580.

Sadece iki slot. Combo ana kart.

Tam olarak değil hocam. Biraz da mesela daha güncel özellikler olsa iyi olabilir aslında. Destekledikleri ramler ile aralarında pek de bir fark yok ama sonuçta ddr2 ramlar de çok pahalı. 🙂Artık antika sayılırlar. Ama sadece iki kanal olarak da kullanmak işte biraz mantıksız geliyor.
İkisi de ddr2. Biri sadece combo

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
537
Combo olan hangisi. Sendeki ramler ne.Ve sende şu an Asusmu var.

KS

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Yok ikisi de yok. Combo olan Asus. Bunları almayı planlıyorum. Halihazırda kingstone hyper x ddr2 800 ramlerim var.

Ama Ddr3 daha uygun. Bunlarla çok rahat geçiş yapabilirim istersem.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
537
O zaman gigbyte ve DDR3 ram al.DDR3 ramler ucuzdur sanırım. Elindeki DDR2 leri de alan çıkar herhalde.

KS

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Hocam ikisi de ddr2. Birisi sadece combo iki tip Ram takılabiliyor. Bence de ud3lr şu anlık. Ve biraz bakındım da bazı kaynaklar da var😅. Ama biraz abartı rakamlarla owercolck yapılabileceğini iddia ediyor yabancılar. Anlamadım

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
537
Şimdi netleşti en sonunda. Elinde DDR2 ram olduğuna , gigabyte de sadece DDR2 desteklediğine ve daha iyi o.c olduğuna göre gigabyte almalısın. Ramlerin,genel performans ile sana bi farkı olmaz.

KS

Halil 16

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Anladım hocam teşekkür ederim yardımınız için.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri