ASUS PRIME B450M-A II ve RYZEN 5 5600x

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kamiilaydinn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle merhaba,

Yeni anakart ve işlemci satın aldım başlıkta belirttiğim modellerdir. Bugün bilgisayarı topladım kurulumu tamamladım. Bilgisayarın güç düğmesine bastığımda çalışıyor ama görüntü hiçbir şekilde gelmiyor. Bazı arkadaşlar bios güncelleme olayından bahsetmiş almış olduğum anakartta bios flashback özelliği var. Anakartıma uyumlu olan bios'un son sürümünü indirdim ve sürümün adını falan değiştirmemi yazıyordu zaten indirdiğim sürümün içinde adını değiştirmem için program vardı. Program sayesinde ismini değiştirdim fakat sonunda .Cap ibaresi yoktu ben de kendim ekledim yeniden adlandır diyerek. Bios flasback desteği olan usb girişine flash belleği taktım ve flashback tuşuna basılı tuttum. Normalde olması gerek 3 sn kadar basılı tutup ışık sabit yanınca bios güncelleme işlemi başlamış demekmiş söndüğü zaman da tamamlanmış anlamına geliyormuş. Ama benim ışığım hiçbir şekilde sönmüyor yarım saati geçti hâla daha yanık vaziyette. Nedeni ne olabilir çok çaresiz kaldım. Anlayan arkadaşlardan ricam bilgi verebilirlerse çok sevinirim, okuğunuz için teşekkür ederim.

Saygılarımla.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Cvp: ASUS PRIME B450M-A II ve RYZEN 5 5600x

Dosya isimlendirmesini yanlış yapmışsınız sonuna ekleme yapmayacaktınız. Sorun bundan kaynaklı. Okuma başlayamamıştır ondan sabit yanıyordur. Aşağıdaki gibi yapacaksınız. 

KS

Kamiilaydinn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: ASUS PRIME B450M-A II ve RYZEN 5 5600x

ugur.gozaydin' Alıntı:
Dosya isimlendirmesini yanlış yapmışsınız sonuna ekleme yapmayacaktınız. Sorun bundan kaynaklı. Okuma başlayamamıştır ondan sabit yanıyordur. Aşağıdaki gibi yapacaksınız. 

Şimdi yaptım ışık söndü çok teşekkür ederim bakalım ekran gelecek mi

Sorun çözülmüştür vakit ayırarak okuyup yardımcı olan abilerime kardeşlerim çok teşekkür ediyorum ❤️❤️

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri