Asus Prime B660-Plus D4 Anakarttan Gelen Ses.

fat88

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Merhabalar.
Anakarttan gelen bir ses canımı sıktı. Ben daha önce bu sesi biraz eskiyen fanlarımdan geliyor sanıyordum. Ama anakarttan işlemcinin yanında bulunan mosfet kısmından geliyor gibi. Anakarttın arkasından daha net duyuluyor sesi. Sizce bu ses nedir ve sorun olur mu. Anakartı servise göndermem gerekli mi.

Ek olarak. Bios a girdiğimde hiç ses yoktu. Windows ekranı gelince tekleyerek çıkıyor ses ve sürekli devam ediyor. Isı değerlerinde de bir sorun yok. Bu durum biraz windows ile alakalı bir sorun olabilir mi diye düşündürdü tabi böyle bir şey olamaz. değil mi? :)

Bir sorum daha olacak. Sistemimde Asus Dual rx6700xt ekran kartı var. Oyunlar açılırken, tam oyun ekranı geldiğinde (bazı oyunlarda) ekran kartından Coil Whine sesi geliyor. 1 2sn sonra yavaşça kayboluyor. Oyun içerisinde herhangi bir ses yok. Hatta en yüksek ayarlarda oynayıp ve stres testleri yapınca bile ses çıkmıyor sadece oyuna tıklayınca oyun ekranı ilk geldiğinde böyle bir ses oluyor.

Sistemi 5 ay önce. hazır pc toplama sitesinden aldım. Orayı aradım ekran kartı için asus ile görüşün dediler. Yaptığım araştırmalarda da değişim yapmadıklarını söylüyorlar.
Size bu ekran kartı ve anakart için ne yapmalıyım. hani ses çok umurumda değil uzun vadede vs. sorun çıkartmayacaksa.

Anakart ses linki

BeyazKarga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
kasa yapısını bilemiyorum ama depolama birimlerinden de gelebiliyor olabilir .
Veya ekran kartının fanlarında sorun olmuş olabilir . Fanlar oyunu açınca haliyle daha hızlı dönmeye başlar ve böyle bir ses alıyor olabilirsin .
------------------
Sesin dönen bir cihazdan geldiği belli. ya depolama birimin (ssd-hdd)yada ekran kartının soğutucularındandır diye düşünüyorum .
------------------
Teknik servis konusunda direk aldığın firmaya göndere bilirsin , onlar gerekiyorsa servise yollasınlar . Veya sen servise götüre bilirsin . Arızanın ne olduğu ile alakalı not yazmayı unutma .
-----------------

KS

fat88

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
kasa yapısını bilemiyorum ama depolama birimlerinden de gelebiliyor olabilir .
Veya ekran kartının fanlarında sorun olmuş olabilir . Fanlar oyunu açınca haliyle daha hızlı dönmeye başlar ve böyle bir ses alıyor olabilirsin .
------------------
Sesin dönen bir cihazdan geldiği belli. ya depolama birimin (ssd-hdd)yada ekran kartının soğutucularındandır diye düşünüyorum .
------------------
Teknik servis konusunda direk aldığın firmaya göndere bilirsin , onlar gerekiyorsa servise yollasınlar . Veya sen servise götüre bilirsin . Arızanın ne olduğu ile alakalı not yazmayı unutma .
-----------------
Kasam Corsair Carbide Air 540. Hdd kullanmıyorum. sata ssd bağlantılarını söküp baktım ondan da gelmiyor. Fanlarımın hepsini tek tek söküp baktım onlardan da gelmiyor. İşlemci stock fanından geliyor diye düşündüm. çıkarınca pc açılmıyor cpu fan görülmedi diye. fanını durdurunca seste kesilme olmuyor. bence bu ses fanlardan gelmiyor.

Bu ses ekran kartına ait değil. ilk başta ekran kartımı diye düşündüm ve ekran kartını söküp baktım. ekran kartının fanlarında sorun yok. ekran kartının çıkardığı ses coil whine.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri