Yardım Asus Radeon RX 6750 XT Dual Oc Mi? Yoksa Asus Geforce RTX 3060 Ti Dual White Oc Edition Mı?

Lortex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba itopya dan yeni hazır sistemler baktım ve tunca star diye bir kasayı beğendim ama bazı ana bileşenlerde değişikli yapmak istedim ve ekran kartında ve nı gördüm ve arasında kaldım acaba hangisi daha iyi ve ne açıdan söylerseniz sevinirim.

kihei

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Ben her zaman nvidia tercih ederim. RX 7900 XT'de bile 4 yıl önce çıkan rx570de çıkan hatalar çıkıyor. Nvidia daha oturaklıdır. Amd aynı fiyat bandında daha fazla fps verir ama o fpsi alabilene kadar :D

3060ti ise fena bir kart değildir alabilirsiniz.

UCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Amd 6750xt nvidia 3060 ti dan performanslı bir kart ancak kronik problemleri olan bir kart o yüzden mecburen nvidia öneririm

KS

Lortex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ben her zaman nvidia tercih ederim. RX 7900 XT'de bile 4 yıl önce çıkan rx570de çıkan hatalar çıkıyor. Nvidia daha oturaklıdır. Amd aynı fiyat bandında daha fazla fps verir ama o fpsi alabilene kadar :D

3060ti ise fena bir kart değildir alabilirsiniz.
sağolun nvidia almaya karar verdim cevabınız için teşekkürler

Amd 6750xt nvidia 3060 ti dan performanslı bir kart ancak kronik problemleri olan bir kart o yüzden mecburen nvidia öneririm
sağolun nvidia almaya karar verdim cevabınız için teşekkürler

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Hocam ne gibi bir kronik problemi var? 1 yılı aşkın süredir sıkıntısız kullanıyorum.

cglrsyn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Dostum Nvidiadan AMD ye geçen birisi olarak söylüyorum. Ver 3 5 daha fazla Nvidia al. Hatta işlemciyi de intel al. 1.5 sene wattmann dan çektim 6750xt de. Sorunu windows 11 e geçmekte buldum. Wattman çözüldü şimdi de kasma ve fps sorunu yaşıyorum.

Hatta sana söyle söyleyeyim şu an 6750 xt amd nin yardımcı programı olan adrenalin adlı programda 29.3.3 sürümünü kullanıyor. 29.3.3 e güncellediğimde programı, kasma sorunu artıyor. Ben şu an 23.4.3 sürümünü kullanarak ekran kartı performansını ideal şekilde kullanıyorum

Son düzenleme:

UCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Dostum Nvidiadan AMD ye geçen birisi olarak söylüyorum. Ver 3 5 daha fazla Nvidia al. Hatta işlemciyi de intel al. 1.5 sene wattmann dan çektim 6750xt de. Sorunu windows 11 e geçmekte buldum. Wattman çözüldü şimdi de kasma ve fps sorunu yaşıyorum.

Hatta sana söyle söyleyeyim şu an 6750 xt amd nin yardımcı programı olan adrenalin adlı programda 29.3.3 sürümünü kullanıyor. 29.3.3 e güncellediğimde programı, kasma sorunu artıyor. Ben şu an 23.4.3 sürümünü kullanarak ekran kartı performansını ideal şekilde kullanıyorum
Ryzen işlemciler intel e kıyasla oyun performansı olarak biraz daha iyi gibiler yaşadığınız olumsuz bir tecrübe mi var ?

cglrsyn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Ryzen işlemciler intel e kıyasla oyun performansı olarak biraz daha iyi gibiler yaşadığınız olumsuz bir tecrübe mi var ?
İşlemciden yana sıkıntı yaşamıyorum, ama bazı forumlarda amd ekran kartına amd işlemci. Nvdia ekran kartına intel diyorlar.

cglrsyn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Bana sorarsanız tam tersi. 1 sene boyunca ryzen 5 5600x rtx3070 kullandım sorunsuz olarak gayet uyumlu çalışıyorlardı
Bunu değerlendireceğim hocam. Benim ana sorunumuun ekran kartı olduğunu zaten başta yazdım. Bak şöyle söyleyim illallah ettim. İlk bilgisayar geldi, sürekli siyah ekran (wattman) bios ayarları, güncellemeler çözüm olmadı. Ne zaman Windows 11 e geçtim sorun çözüldü. Bu seferde oyun performansı düşük kalıyor. Adamlar aynı sistemde cam gibi fifa oynuyor. Ben ittir kaktır.

UCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Bunu değerlendireceğim hocam. Benim ana sorunumuun ekran kartı olduğunu zaten başta yazdım. Bak şöyle söyleyim illallah ettim. İlk bilgisayar geldi, sürekli siyah ekran (wattman) bios ayarları, güncellemeler çözüm olmadı. Ne zaman Windows 11 e geçtim sorun çözüldü. Bu seferde oyun performansı düşük kalıyor. Adamlar aynı sistemde cam gibi fifa oynuyor. Ben ittir kaktır.
Amd kartlar bir tık daha performanslı evet ama sorunsuzluk düşünülüyorsa kesinlikle nvidia.
Şu an sistem toplama arefesindeyim amd kartlara bakmıyorum bile sorunsuzluk istediğim için

kihei

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
AMD nin tek sorunlu olduğu yer ekran kartı. İşlemcileri güzel aklınızda bulunsun hocam.

Bu arada gigabyte anakart almayın o herkesin aklında bulunsun. Bir kaç kişi geçen almış hepsi farklı günlerde konu açtı anakartta şu sorun var bu sorun var diye. Dinletemiyoruz millete gigabyte anakart almayın diye. Anakart bilgisayarın en önemli parçasıdır abi her şeyi ona takıyorsun. 2000tlye anakart mı olur yani.. 4-4500 vereceksin msi alacaksın. Amd nvidia ekran kartı gibi bu da. Gigabyte vs MSI,ASUS

UCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
AMD nin tek sorunlu olduğu yer ekran kartı. İşlemcileri güzel aklınızda bulunsun hocam.

Bu arada gigabyte anakart almayın o herkesin aklında bulunsun. Bir kaç kişi geçen almış hepsi farklı günlerde konu açtı anakartta şu sorun var bu sorun var diye. Dinletemiyoruz millete gigabyte anakart almayın diye. Anakart bilgisayarın en önemli parçasıdır abi her şeyi ona takıyorsun. 2000tlye anakart mı olur yani.. 4-4500 vereceksin msi alacaksın. Amd nvidia ekran kartı gibi bu da. Gigabyte vs MSI,ASUS
Gigabyte b650 bakıyordum bende :) 4.200 tl aslında ucuz bir anakart değil

kihei

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Gigabyte b650 bakıyordum bende :) 4.200 tl aslında ucuz bir anakart değil
Yok usta boş ver.
Bilgisayar dizmeyi düşünürken bu anakartı koymuştum geçen. İyidir bu. 4400tl falan.

Gigabyte ın masaüstü ve laptop anakartlarında ( yani her alanda :D ) manyak manyak sorunlar çıkıyor o yüzden önermiyorum. Ekran kartları ise neden bilmiyorum ama beğenilmiyor. Fiyatı da ucuz zaten oradan bir bağlantı kurulabilir.

• Beğen
Reactions: UCE

UCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Yok usta boş ver.
Bilgisayar dizmeyi düşünürken bu anakartı koymuştum geçen. İyidir bu. 4400tl falan.

Gigabyte ın masaüstü ve laptop anakartlarında ( yani her alanda :D ) manyak manyak sorunlar çıkıyor o yüzden önermiyorum. Ekran kartları ise neden bilmiyorum ama beğenilmiyor. Fiyatı da ucuz zaten oradan bir bağlantı kurulabilir.
Tavsiyenizi değerlendiricem teşekkürler :)

Kayra0133

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
22
ben rx570 kullanıyordum azçokda memnundum çok nadiren wattman alıyordum oda ayda yılda 1 sonra tabi kaç senelik kart dayanamadı bozuldu biraz araştırdım intel arc a750 aldım aldımda almasına diyorum keşke ekran kartı yerine ekmek taksaydım şuana kadar böyle birşeyle karşılaşmamıştım önermiyorum hatta 8 gün dolmadan iade bile düşündüm

kihei

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
ben rx570 kullanıyordum azçokda memnundum çok nadiren wattman alıyordum oda ayda yılda 1 sonra tabi kaç senelik kart dayanamadı bozuldu biraz araştırdım intel arc a750 aldım aldımda almasına diyorum keşke ekran kartı yerine ekmek taksaydım şuana kadar böyle birşeyle karşılaşmamıştım önermiyorum hatta 8 gün dolmadan iade bile düşündüm
Çok üzüldüm o kadar kötü çıkmasına. Daha çok yeni ürünler olduğu için ben hiç almayı düşünmedim.

kedekraqn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Merhaba bende araştırdım ve 1 yıl önce AMD işlemci ve AMD ekran kartı aldım şans işi olabilir sistem herhangi bir problem yaşamadım bence ekran kartında üretici firmanın etkisi olabiliyor diye düşünüyorum ben saphire den aldım ekran kartını çok şükür düzgün çalışıyor umarım sende herhangi bir sıkıntı olmadan güzelce kullanırsın

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri