Asus Rog Strıx B450-F Gamıng Ve AMD Ryzen 5 5600 Uyumu

sismik41

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhabalar elimde vatandan aldığım ryzen 5 5600 elimde duruyor. daha önce işlemci aldım ama işlemcinin bozuk olduğu söylendi iade ettim. indirimdeyken tekrar aldım. elimde duruyor. acaba b450 anakartla uyumsuz mu yoksa bios güncellenmesi yapmam gerekiyor. kasam amd ryzen 5 2600 700 wattlı cooler master mesh kasa ve asus 8 gb 4060 oc ekran kartı mevcuttur. acaba yeni aldığım ryzen 5 5600 işlemci mevcut sistemi karşılayabilirmi yoksa Asus Rog Strıx B550-F Gamıng veya A gaming lerden birini almayalıyım. bir de Asus Rog Strıx B550-F Gamıng bios güncellemi yamdan direk çalıştırırmı ve almam gerek varmıdır bilgi verirsiniz sevinirim hocam

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
168
B450 anakrtların hemen hepsi ryzen 5600 ü hiç bi performans düşüklüğü olmadan çalıştırır .Ama ona uygun bios yoksa açmaz. Yani üzerinde eski bi bios varsa. Ama güncellersin,Sorun ortadan kalkar. Elinizde 2600 işlemci varmış zaten O bu işi halleder. Anakrtınızn tam marka modeli nedir.

KS

sismik41

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
model ASUS ROG STRIX B450-F GAMING link ben 5600 ü almıştım ilkin vatanda işlemciyi taktırdım işlemci çalışmamış muhtemelen bozuk diye geri iade ettim. mevcut işlemci 4060 ekran kartı ile darboğaz yapar demişlerdi. 5600 tekrar indirimden aldım vatandan aldım. tekrar vatana gittim ama ankartı ordan almadığım için takamayız dedi ve de mevcut ankatrın 5600 tam performans veremeceğini söyledi. geri iade için 7-8 günlük sürem var. ben takarsam ve de çalışmaz ise bios tan kaylanabilir diye düşünüyorum ama bios günceleme yapmaktan çekiniyorum. karar veremedim

B450 anakrtların hemen hepsi ryzen 5600 ü hiç bi performans düşüklüğü olmadan çalıştırır .Ama ona uygun bios yoksa açmaz. Yani üzerinde eski bi bios varsa. Ama güncellersin,Sorun ortadan kalkar. Elinizde 2600 işlemci varmış zaten O bu işi halleder. Anakrtınızn tam marka modeli nedir.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
168
Yahu bu kadarda olmaz yani .Ne alaka ,tam performansda çalışmazmış. Bu kadarı da fazla yani.Bi kaç oyunda, 1-2 fps farkedebilir,hepsi o.

Elinde zehir gibi bi anakart varken, tekrar masraf yapma.

Aşağıya bi link bırakayım. Orda bios update var Sadece bi flash bellek gerekiyor.Bi de zipli bios dosyasını pc de açınca bios rename ve bios dosyası olarak 2 dosya açılacak Bios renameye tıkla Bios dosyasının adı değişecek. Adı değişen dosyayı, ,kopyalayıp flash belleğe atacaksın.

Son düzenleme:
KS

sismik41

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yahu bu kadarda olmaz yani .Ne alaka ,tam performansda çalışmazmış. Bu kadarı da fazla yani.Bi kaç oyunda, 1-2 fps farkedebilir,hepsi o.

Elinde zehir gibi bi anakart varken, tekrar masraf yapma.

Aşağıya bi link bırakayım. Orda bios update var Sadece bi flash bellek gerekiyor.Bi de zipli bios dosyasını pc de açınca bios rename ve bios dosyası olarak 2 dosya açılacak Bios renameye tıkla Bios dosyasının adı değişecek. Adı değişen dosyayı, ,kopyalayıp flash belleğe atacaksın.

TEŞEKKÜR EDERİM

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
168
TEŞEKKÜR EDERİM
Rica ederim .O farkeden bi -iki fps de B450 anakrtın PCI EX 3.0 veriyoluna sahip olmasından.Yani sadece e.kartı ile ilgili çok ufak bi husus. Yoksa işlemcinin gücü,ramlerin gücü, vs. zerre kadar farketmez.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri