Yardım Asus Sistem Toplama

metjco

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İşlemci
i7-14700k yada i5-i9 vs. --
Ekran Kartı
4070 Tİ --
Merhabalar değerli arkadaşlar, PUBG oynamak aynı zamanda platformlar da yayın açmak için bir sistem toplamayı düşünüyorum. Toplayacağım sistemin asustan ve işlemci olarak ise İntel olmasını düşünüyorum (şuan kullandığım sistem amd'nin o yüzden amd pek düşünmüyorum ve istemiyorum kendi kendine ekran kartı vs. hataları vermesinden sıkıldım açıkcası)
Aşağıdakilerden bir sistem toplamayı düşünüyorum, dediğim gibi sadece PUBG ve yayın tarzı içerikler için düşünüyorum.
Sistemi düşürebilir, yükseltebiliriz de
Her türlü değerli fikir ve önerilerinize açığım.

Toplayacağım sistemin özellikleri;

GPU: Asus RTX 4070 TI Super Rog Strix (değişebilir)
CPU: i7-14700k (düşürülebilir - yükseltilebilir)
CPU Soğutucu: Asus rog ryujin III 360 (farklı soğutuculara açığım)
Anakart: Asus rog strix Z790-H Gaming
RAM: Corsair Vengeance rgb 2x16 7000 (düşünüyorum)
SSD: - ?????? (karar veremedim)
PSU: Asus ROG-STRIX-1000G-AURA Gen5

- İlginiz ve cevaplarınız için çok teşekkürler şimdiden. :)

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,211
ASUS olacak diye o kadar para vereceğine daha yüksek kaliteli parçalar ile sistem toplanır hep derim tek bir marka üzerinde bağlı kalmayın atıyorum Rog Strix PSU çok pahalı gereksiz daha uyguna daha kaliteli Fsp dururken onu almazdım sıvı soğutma olarak o model iyi değil Rog diye iyi duruyor olabilir ama öyle değil ben olsam birden fazla marka üzerine yoğunlaşirdim

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Merhabalar değerli arkadaşlar, PUBG oynamak aynı zamanda platformlar da yayın açmak için bir sistem toplamayı düşünüyorum. Toplayacağım sistemin asustan ve işlemci olarak ise İntel olmasını düşünüyorum (şuan kullandığım sistem amd'nin o yüzden amd pek düşünmüyorum ve istemiyorum kendi kendine ekran kartı vs. hataları vermesinden sıkıldım açıkcası)
Aşağıdakilerden bir sistem toplamayı düşünüyorum, dediğim gibi sadece PUBG ve yayın tarzı içerikler için düşünüyorum.

Ekran kartı olarak amd tercih etmesenizde işlemci olarak oyun ve yayın için amd den sapmayın. Hatta direk 7800x3d işlemcisinden sapmayın derim. Kürşat hocamın dediklerine katılıyorum Asus dan hem daha ucuza hem daha kaliteli bir şekilde bir sistem dizebiliriz.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
71
Samsung 990 pro ssd m2 tavsiye ederim
Gereksiz pahalı diye düşünüyorum hocam. Buna bakılabilir:

ASUS olacak diye o kadar para vereceğine daha yüksek kaliteli parçalar ile sistem toplanır hep derim tek bir marka üzerinde bağlı kalmayın atıyorum Rog Strix PSU çok pahalı gereksiz daha uyguna daha kaliteli Fsp dururken onu almazdım sıvı soğutma olarak o model iyi değil Rog diye iyi duruyor olabilir ama öyle değil ben olsam birden fazla marka üzerine yoğunlaşirdim
PSU ve sıvı soğutma konusunda katılıyorum.

Sizin AMD tabanlı yaşadığınız sorunlar işlemci bazlı mı yoksa ekran kartı bazlı mı? Eğer ekran kartı tabanlıysa nvidia seçmek mantıklı olabilir. AMD işlemcileriyle ilgili bir sorun yaşadığınızı düşünmüyorum. Ayrıca bir kasa yazmamışsınız bilginize.

KS

metjco

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam bilgi ve tecrübelerine ihtiyacım var herkesin, ben tek marka üzerinden gittim, her parça değişebilir,
ekran kartı ve işlemciyi uzun yıllar amd kullandım ilk başlarda güzeldi sonradan istediğimi alamamaya başladım amd dende soğudum açıkcası biraz,
her türlü parçayı önerebilirsiniz, kasa dahil amaç zaten iyi bir sistem toplamak gerek uygun gerekse pahalı yeter ki sıkıntı çıkarmasın fps li oyunlar oynadığım için gerekli olan şeyleri belirtirseniz sevinirim :)

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Hocam bilgi ve tecrübelerine ihtiyacım var herkesin, ben tek marka üzerinden gittim, her parça değişebilir,
ekran kartı ve işlemciyi uzun yıllar amd kullandım ilk başlarda güzeldi sonradan istediğimi alamamaya başladım amd dende soğudum açıkcası biraz,
her türlü parçayı önerebilirsiniz, kasa dahil amaç zaten iyi bir sistem toplamak gerek uygun gerekse pahalı yeter ki sıkıntı çıkarmasın fps li oyunlar oynadığım için gerekli olan şeyleri belirtirseniz sevinirim :)
Ne kadar bütçe ayırmayı düşünüyorsunuz ? 4090'a gerek yok da 4080 veya 4080s ile birlikte bir sistem yapabiliriz.

KS

metjco

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ne kadar bütçe ayırmayı düşünüyorsunuz ? 4090'a gerek yok da 4080 veya 4080s ile birlikte bir sistem yapabiliriz.
hazır sistemlerde olabilir önerilere açığım dostlar, bütçe olarak 100k -140k ' ya kadar çıkabilirim hiç problem yok

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
hazır sistemlerde olabilir önerilere açığım dostlar, bütçe olarak 100k -140k ' ya kadar çıkabilirim hiç problem yok
110k ya falan 4090 alırsınız herhalde. 4K monitör falan kullanmayacaksanız anlamı yok zaten. 4080 falan alsanız işinizi görür herhalde

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,211
Maksimum bütçeniz nedir

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
71
Fiyat/performans değildir muhtemelen ama şu konfigrasyonlar en iyilerinden.

Edit:

Ekli dosyalar

• 4090.png
    4090.png
    110.6 KB · Görüntüleme: 5

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Fiyat/performans değildir muhtemelen ama şu konfigrasyonlar en iyilerinden.
Sistem linki yok hocam, işlemci 7950x3d boş olur 7800x3d oyun için daha iyi performans veriyor arkadaş oyun için istiyor. Anakart ve ram de zaten üst seviye baya bence gereksiz.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
71
Sistem linki yok hocam, işlemci 7950x3d boş olur 7800x3d oyun için daha iyi performans veriyor arkadaş oyun için istiyor. Anakart ve ram de zaten üst seviye baya bence gereksiz.
Abartıyorum yine de 140k etmiyor hocam :D Ama doğru 5-6 fps oynar 7800x3d ile 7950x3d arasında. RAM biraz kullanıma bağlı ama 64 gerekir gibi yayın, yayındayken oyun, akan chat, obs falan 28-30 gb kullanıma varır. Anakart için de katılıyorum başka daha ucuz x670 anakart var. Fantezi bile yaptırmıyorsun ya :D

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Şunu görseldeki gibi özelleştirebilirsin istersen 106k ya 4090 gelir. İstersen anakart yükseltebiliriz veya ram falan belirtebilirsin.

Ekli dosyalar

• 1713101363327.png
    1713101363327.png
    72.4 KB · Görüntüleme: 6

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Tek sistemde mi toplamak mantıklı yoksa 2 pc toplamak mı mantıklı arasında kalmadım desem yalan olur hocam :)
Çift sisteme ihtiyacınız varsa çift sistem yapın yani size kalmış. Ben olsam sadece pubg için 7800x3d+4080 alır geçerim.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
71
Tek sistemde mi toplamak mantıklı yoksa 2 pc toplamak mı mantıklı arasında kalmadım desem yalan olur hocam :)
Hocam çok profesyonel olmayan yayıncılar genellikle tek bilgisayarla idare ediyorlar. İşler büyüyünce çift pc yapıyorlar onun da mantığı var tabi. Eğer yeni başlıyorsanız tek pc başlayabilirsiniz.

Ayrıca şu öneri:
Şunu görseldeki gibi özelleştirebilirsin istersen 106k ya 4090 gelir. İstersen anakart yükseltebiliriz veya ram falan belirtebilirsin.
Burası 106 bin lira tutuyor. Sonrasında 34 binlik bir cihaz alabilirsiniz yayını o cihaz üzerinden yapabilirsiniz. İşler büyürse tabi.

KS

metjco

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam çok profesyonel olmayan yayıncılar genellikle tek bilgisayarla idare ediyorlar. İşler büyüyünce çift pc yapıyorlar onun da mantığı var tabi. Eğer yeni başlıyorsanız tek pc başlayabilirsiniz.

Ayrıca şu öneri:

Burası 106 bin lira tutuyor. Sonrasında 34 binlik bir cihaz alabilirsiniz yayını o cihaz üzerinden yapabilirsiniz. İşler büyürse tabi.
şuan mevcut kullandığım sistemi kast ederek demiştim hocam :) boşa gideceğine bir işe yarasın :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri