Asus Sync Sorun!

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selamlar

Corsair RGB fanlarım ASUS anakartımın 4pin RGB kısmına takılı ama uygulama üzerinden kontrol edemiyorum. Algılamıyor ne yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

aura.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Selamlar Corsair RGB fanlarım Asus anakartımın 4pin rgb kısmına takılı ama uygulama üzerinden kontrol edemiyorum algılamıyor ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum
Fanların modelinden de bahsederseniz iyi olur. Birde çoklayıcınız var mı ? Anakarta bağlı mı. Ben şahsen çoklayıcı olarak corsair commander core XT kullanıyorum. 6 tane fanımda bağlı. Anakarta da bağlı olduğundan dolayı güzelcene her şeyi kontrol ediyorum.
-
1652858729108.png

1652858739478.png

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Selamlar, Corsair RGB fanlarım Asus anakartımın 4pin RGB kısmına takılı ama uygulama üzerinden kontrol edemiyorum, algılamıyor ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.
Birde asus sync ile kontrol etmek için bildiğim kadarıyla önce hesap oluşturup,ürünüzü seri numarası ile hesabınıza kaydetmeniz lazım :) Ben öyle yaparak kontrol ettim. Ama sonrasında iCUE programı da otomatik gördükten sonra sadece iCUE kullanmaya başladım :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Selamlar, Corsair RGB fanlarım Asus anakartımın 4pin RGB kısmına takılı ama uygulama üzerinden kontrol edemiyorum, algılamıyor ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.
Durumu tam olarak anlamadım. Corsair markasının kendine has LED kablosu vardır ve kendi kontrolcüsüne bağlanır. Bazı uygun fiyatlı sıvı soğutucularında sadece anakartlara uyan RGB tipinde kablolu modelleri var. Siz eğer Corsair RGB kablo ucunu anakart üzerindeki RGB soketine uyan kablolu dönüştürücü gibi bir şey ile anakarta bağladıysanız tanıması zaten 50% olasılık dahilinde.

KS

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Fanların modelinden de bahsederseniz iyi olur. Birde çoklayıcınız var mı ? Anakarta bağlı mı. Ben şahsen çoklayıcı olarak corsair commander core XT kullanıyorum. 6 tane fanımda bağlı. Anakarta da bağlı olduğundan dolayı güzelcene her şeyi kontrol ediyorum.
-
Ekli dosyayı görüntüle 1126

Ekli dosyayı görüntüle 1127
Hocam kasam corsair delta rgb kasası ve fanlarda önündeki klasik RGB fanları modelini bilmiyorum, ve çoklayıcım yok kasayı sinerjiden aldım ve fanları bu programdan kontrol edebilceğimi söylediler benim kontrolcü almam zorunlu mu şimdi

KS

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Birde asus sync ile kontrol etmek için bildiğim kadarıyla önce hesap oluşturup,ürünüzü seri numarası ile hesabınıza kaydetmeniz lazım :) Ben öyle yaparak kontrol ettim. Ama sonrasında iCUE programı da otomatik gördükten sonra sadece iCUE kullanmaya başladım :)
Kayıt olmayı deniyeceğim. İcue de algılamamıştı fanları. Seri numarası derken fanların üzerinde seri numarası mı yazıyor onlar mı?

KS

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Durumu tam olarak anlamadım. Corsair markasının kendine has LED kablosu vardır ve kendi kontrolcüsüne bağlanır. Bazı uygun fiyatlı sıvı soğutucularında sadece anakartlara uyan RGB tipinde kablolu modelleri var. Siz eğer Corsair RGB kablo ucunu anakart üzerindeki RGB soketine uyan kablolu dönüştürücü gibi bir şey ile anakarta bağladıysanız tanıması zaten 50% olasılık dahilinde.
Fandaki RGB çıkışı üç kablo ile çoklayıcı ya ve üç çıkışı tek çıkışa çeviren 4 pinli çoklayıcı da anakarta bağlı sistemi sinerjiden aldım ve bana Asus sync den kontrol edebioeceğimi söylediler bende onlara uydum ama olmadı ve evet kablolama anlattığımız şekilde yapılmış

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Corsair fanlarını ASUS ve MSI sistemi tanıyor sorun yok doğrudur. 4 pinli RGB kablosunun yönünü yanlış takmış olabilirsiniz çevirip tekrar kontrol edin.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Eve gidince deniyeceğim, peki o 4 pinli kablo ters takılmış olsa bile RGB ışıkları halen yanar mı
Evet yine yanar ama sinyal ucu yönü değiştiği için kontrol edemiyor olabilirsiniz, denemekte fayda var. Birde AuraSync ile değil de Armory Create içinden kontrol etmeyin deneyin. AuraSync 'yi kaldırmayı unutmayın çakışma olmaması adına.

KS

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Evet yine yanar ama sinyal ucu yönü değiştiği için kontrol edemiyor olabilirsiniz, denemekte fayda var. Birde AuraSync ile değil de Armory Create içinden kontrol etmeyin deneyin. AuraSync 'yi kaldırmayı unutmayın çakışma olmaması adına.
Zaten asusun sitesinde sync indir dediğimde create indirme setupu çıkıyor uygulmada içinden sync bölümüne geçiliyor diğer ayarlarda fan hızı felan yapılıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Fanların SERI numarasını girip aktif etme olayını ilk defa duydum ve hiç görmedim böyle bir şey. Sorun o değil benim fikrimce.

KS

Furkiyimben_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Fanların SERI numarasını girip aktif etme olayını ilk defa duydum ve hiç görmedim böyle bir şey. Sorun o değil benim fikrimce.
Bana da saçma geldi de yukarıda bir arkadaş öyle söyleyinde deniyim dedim. Her neyse başka deniyeceğim yöntem kalmadı sanırım sizce ne yapiyim, yapmam lazım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri