Asus Tuf 1000W Gold Psu Aşırı Fan Sesi

eraysaygili

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba, güç kaynağını yeni aldım. Yük bindiği zaman videodaki gibi aşırı derecede ses çıkarıyor. İade sürem hala devam ediyor. İade kabul ederler mi? Kutusunu açarken satıcı kurulumu yapıldıktan sonra iade almayacağına dair not göndermiş. Ancak ses dayanılacak gibi değil bu şekilde kullanmam mümkün değil. Yabancı forumlarda bu sorunu yaşayan çok kişi varmış. PSU nun sorunlu olduğunu söylüyorlar.

FurkanBrkz

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
Merhaba, güç kaynağını yeni aldım. Yük bindiği zaman videodaki gibi aşırı derecede ses çıkarıyor. İade sürem hala devam ediyor. İade kabul ederler mi? Kutusunu açarken satıcı kurulumu yapıldıktan sonra iade almayacağına dair not göndermiş. Ancak ses dayanılacak gibi değil bu şekilde kullanmam mümkün değil. Yabancı forumlarda bu sorunu yaşayan çok kişi varmış. PSU nun sorunlu olduğunu söylüyorlar.

Öyle bir hakkı yok içimi açılmış. 0 aldıysan iade almak zorunda zaten.

laptop almak isteyen adam

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25

açtım videoyu sesi dinliyorum dedim arkadan uçak geçiyor heralde :D

youtube a baktım ama hiç çalışırkenki bir video paylaşılmamış

otomatik 0db de çalışır belli bir yükten sonra fan daha hızlı döner diyor

0dB Technology
Supported. The fan shuts off entirely when the PSU is under certain load
0dB Fan Button
No. The product operates in 0dB mode by default. The fan will only spin up when the system reaches a certain load.

Son düzenleme:
KS

eraysaygili

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
açtım videoyu sesi dinliyorum dedim arkadan uçak geçiyor heralde :D

youtube a baktım ama hiç çalışırkenki bir video paylaşılmamış

otomatik 0db de çalışır belli bir yükten sonra fan daha hızlı döner diyor

0dB Technology
Supported. The fan shuts off entirely when the PSU is under certain load
0dB Fan Button
No. The product operates in 0dB mode by default. The fan will only spin up when the system reaches a certain load.
Evet hocam fanlar dönmüyor boştayken. Ama yük bindiği zaman bu şekilde ses çıkarıyor ve coil whine sorunu var maalesef

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
Videoda tam duyulmamış fan sesinden, aşırı tiz bi ses geliyor. Diğer parçalarımda hiçbir problem yok, tüm fanlar otoda silent modda en yavaş haldeler. Sadece ses yapan psu maalesef
hiç 1000w bi psu sesi dinlemedim yüksek w tan dolayıda böyle ses yapıyor olabilir

bu videoda 9. dakika 40. saniyede ses dinletmiş

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
bu videodaki çok sessiz benim ki yük altına girince çıldırıyor hocam bi yandan fan bi yandan vızırtı, keşke msi sistem toplasaydım :/
şahsen Asus tuf da olur ama rog en iyisidr

asustan video bulamadım o yüzden bunu attım

size önerim satıcı iade alırsa iade verin almıyorsa asusun servisine gönderin onlardan iade belgesi isteyin tabi sorun varsa verirler

şahsen ben bir sistem toplaycak olsam her türlü asusu seçerim o yüzden kolay vazgeçmeyin asustan

850w bir psu deneyin

ryzen 7 ile 4080 super e 750w önerilmiş ama 850w daha sakin bir psu denenebilir

KS

eraysaygili

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
şahsen Asus tuf da olur ama rog en iyisidr

asustan video bulamadım o yüzden bunu attım

size önerim satıcı iade alırsa iade verin almıyorsa asusun servisine gönderin onlardan iade belgesi isteyin tabi sorun varsa verirler

şahsen ben bir sistem toplaycak olsam her türlü asusu seçerim o yüzden kolay vazgeçmeyin asustan

850w bir psu deneyin

ryzen 7 ile 4080 super e 750w önerilmiş ama 850w daha sakin bir psu denenebilir
Yarın asus teknik desteği arayıp problemimi ileteyim en iyisi. Ürünü aldığım firma baya sorunluymuş iade konusunda. İade edebilirsem dediğiniz gibi 850w bir psu ile denerim. Teşekkürler ilginiz için <3

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
Yarın asus teknik desteği arayıp problemimi ileteyim en iyisi. Ürünü aldığım firma baya sorunluymuş iade konusunda. İade edebilirsem dediğiniz gibi 850w bir psu ile denerim. Teşekkürler ilginiz için <3
ilk firmayı arayın sorundan bahsedin biraz zorlayın

almazlarsa asusu arayıp servise gönderin onarım ya da değişim değil iade istiyorum diye söyleyin ki size bir belge var onu versinler tabi ürün sıkıntılı çıkarsa*

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri