Çözüldü Asus TUF Gaming b450 PRO S Alınır mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hadicanmsnde

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
Arkadaşlar merhaba, Asus prime b450 m-k ıı anakartım var hali hazırda, MediaMarkt'ta Asus TUF Gaming b450 PRO S anaakrt gördüm 1119 TL alınır mı sizce ?
Ve alırsam elimdeki Asus prime b450 m-k ıı anakartı kaça satayım 3 aylık kutu fatura duruyor ?

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
492
4+2 mosfette soğutma bloğu bulunmuyor. Almak istediğiniz üründe 8+2 mosfet var ve soğutma bloğu bulunuyor. Yani işlemci daha yüksek enerji tükettiğinde anakart daha az ısınacak anlamına gelir. Diğer özellikleriyle beraber çok daha üstün bir anakart olacağını düşünürsek anakartı yükseltmek mantıklı görünebilir. Bu arada chipset aynı, yani ek özellikler haricinde bir değişim olmayacak. Yeterli bir chipset sonuçta sorun olmaz. Anakart farklarını inceleyip bu farkları gerçekten kullanıp kullanmadığınıza bakmanızı öneririm, anakartın sitesinden inceleyip kendiniz de karar verebilirsiniz.
2. el piyasası konusunda sarı siteden kısa bir araştırma yapıp fiyat konusunda fikir edinebilirsiniz.

KS

Hadicanmsnde

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
4+2 mosfette soğutma bloğu bulunmuyor. Almak istediğiniz üründe 8+2 mosfet var ve soğutma bloğu bulunuyor. Yani işlemci daha yüksek enerji tükettiğinde anakart daha az ısınacak anlamına gelir. Diğer özellikleriyle beraber çok daha üstün bir anakart olacağını düşünürsek anakartı yükseltmek mantıklı görünebilir. Bu arada chipset aynı, yani ek özellikler haricinde bir değişim olmayacak. Yeterli bir chipset sonuçta sorun olmaz. Anakart farklarını inceleyip bu farkları gerçekten kullanıp kullanmadığınıza bakmanızı öneririm, anakartın sitesinden inceleyip kendiniz de karar verebilirsiniz.
2. el piyasası konusunda sarı siteden kısa bir araştırma yapıp fiyat konusunda fikir edinebilirsiniz.
2. El bir adet var 2.500 TL yazmış ben sıfırını 1119 TL'ye alıyorum. Ve 1 adet m2 ssd takılı şuan ki anakartta ben 2. M2'ssd takacağım için alıcam aslında. Ek olarak 4 ram slotu var 2 ram daha alırsam çatır çatır oynarım :D

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
492
2. El bir adet var 2.500 TL yazmış
Fiyat yazma konusunda uçan kaçanları baz almayın. Bir çok fiyata bakınca daha mantıklı fiyatları baz almanızı öneririm elden çıkarmak istiyorsanız. Yüksek talep görmeyen ve özellikleri kırpık bir ürüne kim 2500TL fiyat biçer o da garip. Sıfır 1400 TL civarında zaten. Maksimum 800-900 TL fiyata gider gibi geliyor bana.

Ek olarak 4 ram slotu var 2 ram daha alırsam çatır çatır oynarım :D
Hangi oyunlarda 16 GB RAM yetmiyor?
FPS artışı arıyorsanız RAM MHz yükseltirken CL değerinin düşük olmasını (gecikme değeri düşük olmasını) sağlamanız daha yararlı olacaktır. Daha fazla GB bazında RAM kapasitesi eşittir daha yüksek FPS değildir.

Son düzenleme:
KS

Hadicanmsnde

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
Elinizdekileri 2. El olarak okutup 2x16 seçmek daha mantıklı olabilir.
B450 m pro s almak mantıklı o zaman demi hocam 1119 TL ye?

Fiyat yazma konusunda uçan kaçanları baz almayın. Bir çok fiyata bakınca daha mantıklı fiyatları baz almanızı öneririm elden çıkarmak istiyorsanız. Yüksek talep görmeyen ve özellikleri kırpık bir ürüne kim 2500TL fiyat biçer o da garip. Sıfır 1400 TL civarında zaten. Maksimum 800-900 TL fiyata gider gibi geliyor bana.

Hangi oyunlarda 16 GB RAM yetmiyor?
FPS artışı arıyorsanız RAM MHz yükseltirken CL değerinin düşük olmasını (gecikme değeri düşük olmasını) sağlamanız daha yararlı olacaktır. Daha fazla GB bazında RAM kapasitesi eşittir daha yüksek FPS değildir.
Elimdeki b450 m k ii anakarti zaten maximum 800 civarına satarım. Ram konusunda sadece oyun değil grafik tasarımcıyım corel photoshop 3ds max programlarini kullanmak için dedim

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760

Elimdeki b450 m k ii anakarti zaten maximum 800 civarına satarım. Ram konusunda sadece oyun değil grafik tasarımcıyım corel photoshop 3ds max programlarini kullanmak için dedim
Şahsen düşüncem paranızı biriktirin b550 alın.

F.A.L.C.O.N

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
49
B450m nerede 1199 TL ya çok garip bana kalırsa çok ucuz birde Asus tuf diyorsunuz kaçırmayın derim.

KS

Hadicanmsnde

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
B450m nerede 1199 TL ya çok garip bana kalırsa çok ucuz birde Asus tuf diyorsunuz kaçırmayın derim.
Valla bende çok şaşırdım ve ürünü aldım.

Şahsen düşüncem paranızı biriktirin b550 alın.
Hocam cevabını göremedim ürünü almış bulundum. İyi ki de aldım dedim çünkü b550'ye para biriktirmek değil de para harcamak istemiyorum m2 ssd ve ram alıcam o yüzden bu uygun diye düşündüm. Ürünü aldım sıfır garantili kutulu

Ekli dosyalar

• b7dbca87-4591-4916-adb7-d2ac2c6bf6ce.jpg
    b7dbca87-4591-4916-adb7-d2ac2c6bf6ce.jpg
    148.4 KB · Görüntüleme: 10

0xgurbuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

hocam nerden alabiliyoruz? aradım ama bulamadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri