Asus Tuf Gaming Vg27Vq Alınır Mı?

h4dess

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Herkese merhaba. Yeni sistem diziyorum ve çoğu parçaları seçtim, geriye monitör ve kulaklığım kaldı. Monitör olarak aşağıdaki monitörü almayı planlıyorum. Ağırlıklı olarak FPS oyunları ve hikayeli oyunları oynamaktayım. Bütçem bu civarda, maksimum 6.5 bin TL'ye kadar çıkabilirim.

Bu monitörü tercih etmemin en büyük sebebi ayaklığının düz olması. Çapraz ayaklığı sevmediğim için monitör önerisini yaparken düz ayaklı olmasını tercih ederim ama daha kaliteli çapraz ayaklı monitör önerirseniz de almayı düşünebilirim. Şimdiden teşekkür ederim fikir ve yardımlarınız için.

Ekran Kartım: Palit RTX 4060 8 GB

Düşündüğüm monitör:

adoxxl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
IPS Panel almanı tavsiye ederim. Samsungun o fiyat aralıklarında IPS monitörleri olması lazım ki bende arıyorum 27 inç IPS olması şartı ile bulursam sana da atarım.

KS

h4dess

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
IPS Panel almanı tavsiye ederim. Samsungun o fiyat aralıklarında IPS monitörleri olması lazım ki bende arıyorum 27 inç IPS olması şartı ile bulursam sana da atarım.
Elimde üç seçenek mevcut
1.

2.

3.

Aklıma AOC modeli yattı şimdi youtube'den incelemelerine bakıp değerlendirmesini yapacağım.

adoxxl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Elimde üç seçenek mevcut
1.

2.

3.

Aklıma AOC modeli yattı şimdi youtube'den incelemelerine bakıp değerlendirmesini yapacağım.
Atmış olduğunuz MSI sanki AOC den daha iyi gibi değil mi ? Bana mı öyle geldi aralarındaki tek fark 0.5 ms mi yoksa kaçırdığım bir nokta mı var?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
89
, 2022 model. Resmi sitesine bakayım dedim, kaldırmışlar.
1-Display Port 1.2 desteği var. Şu an 1.4 sürümler mevcut sanıyorum. Bunu direk pas geçin eski model. 2024 27 inch modellerin fiyatı baya uçmuş.

Son düzenleme:
KS

h4dess

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Atmış olduğunuz MSI sanki AOC den daha iyi gibi değil mi ? Bana mı öyle geldi aralarındaki tek fark 0.5 ms mi yoksa kaçırdığım bir nokta mı var?
Gözle görünen ve yazan 0.5ms olarak görünüyor ama epeyle derinlemesine karışlaştırma yaptıktan sonra AOC modelinin üstün olduğu bazı noktalar var. İşin sonu açıkcası bütçe meselesi ile ilgili eğer bütçeniz 5-6 bandındaysa MSI alınabilir diye düşünüyorum ama 7K bütçeye de ulaşabiliyorsanız AOC 27G4X gayet tatmin edici bir sonuça varmanıza yardımcı olacaktır. Ben de bütçemi 6k'ya sabitlemiştim AOC modelini görene kadar. Şayet daha 1 ay zamanım var eğer bütçeyi 7k'ya çıkarırsam AOC modelini tercih edeceğim eğer çıkartamasam MSI'ın gayet yeterli olacağını düşünüyorum. Epey Karşılaştırılması:
1709122308044.png1709122328936.png1709122377334.png
Dipnot: Sol tarafta ki AOC 27G4X modeli. Sağ tarafta ki MSI G274PF.
Dediğim gibi AOC Modelinin bazı noktalarda üstünlüğü mevcut işin sonunu tekrar sizin bütçeniz belirliyor.

adoxxl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Valla hocam benim de aklıma girdiniz ben şu AOC u inceleyeyim :D Ben en geç 5-6 güne alacağım aslında 2k olsa çok daha iyi olurdu ama şimdilik bütçe 1080 e yetiyor
Gözle görünen ve yazan 0.5ms olarak görünüyor ama epeyle derinlemesine karışlaştırma yaptıktan sonra AOC modelinin üstün olduğu bazı noktalar var. İşin sonu açıkcası bütçe meselesi ile ilgili eğer bütçeniz 5-6 bandındaysa MSI alınabilir diye düşünüyorum ama 7K bütçeye de ulaşabiliyorsanız AOC 27G4X gayet tatmin edici bir sonuça varmanıza yardımcı olacaktır. Ben de bütçemi 6k'ya sabitlemiştim AOC modelini görene kadar. Şayet daha 1 ay zamanım var eğer bütçeyi 7k'ya çıkarırsam AOC modelini tercih edeceğim eğer çıkartamasam MSI'ın gayet yeterli olacağını düşünüyorum. Epey Karşılaştırılması:
Ekli dosyayı görüntüle 32144Ekli dosyayı görüntüle 32145Ekli dosyayı görüntüle 32146
Dipnot: Sol tarafta ki AOC 27G4X modeli. Sağ tarafta ki MSI G274PF.
Dediğim gibi AOC Modelinin bazı noktalarda üstünlüğü mevcut işin sonunu tekrar sizin bütçeniz belirliyor.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
KS

h4dess

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Valla hocam benim de aklıma girdiniz ben şu AOC u inceleyeyim :D Ben en geç 5-6 güne alacağım aslında 2k olsa çok daha iyi olurdu ama şimdilik bütçe 1080 e yetiyor
Gönül isterdi bu 2k olsun hocam ama bu fiyat bandında böyle kaliteli 2k bulmak çok zor onlar nereden baksanız 10k - 15k arası değişiyor. Şimdiden hayırlı olsun hocam daha sonra deneyimlerinizi paylaşırsanız müteşekkir olurum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri