Öneri Asus Tuf RTX 4070Ti̇ Vs Asus Tuf RX 7800Xt

Odysei61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
İ7 13700K
Ekran Kartı
...
Öncelikle merhaba;

Asus Tuf serisi sistem toplama kararı aldım, anakart, işlemci ve ramler konusunda kararımı verdim fakat ekran kartı tercihimde yardımınıza ihtiyacım var, Başlıkta belirttiğim iki kart arasında gidip geliyorum fakat karar veremedim. Fp açısından RX 7800XT tercih edeceğim gibi görünüyor.
Kullanım amacı günlük işler ve çoğunlukla oyun.
Hangisini tercih etmeliyim? sizin de önereceğiniz bu iki kart dışında kart var mı?
şimdiden teşekküler..

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
541
4070 alıp diğer parçaların kaliteli olanlarını almak en iyisi olacaktır diye düşünüyorum 4070 ti yerine

KS

Odysei61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
4070 alıp diğer parçaların kaliteli olanlarını almak en iyisi olacaktır diye düşünüyorum 4070 ti yerine
Hocam bütün sistem TUF olacak şekilde tercihlerimi yapıyorum.. 4070 serisi daha pahalı olmasına rağmen izlediğim bir çok oyun test videosunda 7800XT daha iyi bir performans sergiliyor ( FSR DLSS kapalı bir şekilde sırf kas gücü )
Yine sizin kadar bilgim olduğunu düşünmüyorum. Beni aydınlatır mısın, neden daha pahalı ve biraz daha zayıf kalmasına rağmen 4070 tercih etmeliyim ?

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
541
Hocam bütün sistem TUF olacak şekilde tercihlerimi yapıyorum.. 4070 serisi daha pahalı olmasına rağmen izlediğim bir çok oyun test videosunda 7800XT daha iyi bir performans sergiliyor ( FSR DLSS kapalı bir şekilde sırf kas gücü )
Yine sizin kadar bilgim olduğunu düşünmüyorum. Beni aydınlatır mısın, neden daha pahalı ve biraz daha zayıf kalmasına rağmen 4070 tercih etmeliyim ?
Benim düşüncem sadece 4070 ile 4070ti arasından çok aşırı büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum en azından arasındaki fiyat farkı açısından tl bazında.
demem o ki 4070ti yapıcam diyip daha düşük kaliteli malzeme kullanmaktansa sistemi daha kaliteli uzun ömürlü benzer performansı verecek kafa ağrıtmayacak sorun çıkarmayacak (nvidia) bir kart ile ve kaliteli parçalarla donatmak benim için daha bi öncelik bundan dolayı bunu önerdim bütçe konusunda sorun yoksa zaten 4070ti ilede devam edebilirsin parasal sorun yoksa ama yinede o aradaki farkı diğer parçalara yatırım için kullanabiliriz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri