ASUS TUF VG249Q 144HZ 1MS monitör alınır mı?

Rya-

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
BU MONİTÖRÜ NASIL SİZCE ALINIR MI GHOSTİNG TARZI DURUMLA KARŞILAŞIR MIYIM?

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

Rya-

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
peki bu monitörü önerir misiniz ?
Eğer görüntü kalitesi önemli değilse tercih edilebilir. Ama 0.5ms olması sizi yanıltmasın 1ms ile arasında umursanmaya değer bir fark yok. Bu fiyat bandında da görüntü kalitesi daha iyi olan bu monitörlere de bakabilirsiniz.

KS

Rya-

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Eğer görüntü kalitesi önemli değilse tercih edilebilir. Ama 0.5ms olması sizi yanıltmasın 1ms ile arasında umursanmaya değer bir fark yok. Bu fiyat bandında da görüntü kalitesi daha iyi olan bu monitörlere de bakabilirsiniz.

reis 1ms mprt ips panelli monitörlerde ghosting çıkma olayı fazlaymış sanırsam peki bu yeni attıgım monitörde ghosting muhabbeti nasıl olur bir bilgin varmı birde bu mprt ne oluyor tam olarak araştırma yaptım fakat doğru düzgün bir bilgi edinemedim?

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
reis 1ms mprt ips panelli monitörlerde ghosting çıkma olayı fazlaymış sanırsam peki bu yeni attıgım monitörde ghosting muhabbeti nasıl olur bir bilgin varmı birde bu mprt ne oluyor tam olarak araştırma yaptım fakat doğru düzgün bir bilgi edinemedim?
Kabaca MPRT (Moving Picture Response Time, Hareketli Görüntü Tepki Süresi) pikselde görüntülenen görüntünün ne kadar sürede kapatılabildiğini, GTG (Grey to Grey Response Time) (Griden Griye Tepki Süresi) ise piksele yeni gelen renge ne kadar çabuk geçtiğidir.

Rekabetçi oyunlar için yeni görüntüye daha çabuk tepki verilebilmesi için 1ms GTG monitörler tavsiye edilir. Fakat monitörde MPRT çok yüksekse görüntü bulanık olur ve "Ghosting" sorunu ortaya çıkar. Bu da görüntünün net algılanamamasına sebep olur, tepkiyi olumsuz yönde etkiler. Burada da ucuz ve pahalı 1ms GTG monitörler arasındaki fark ortaya çıkıyor.

Eğer "Ghosting" olmasını istemiyorsanız 1ms MPRT monitör seçmelisiniz. Burada da GTG çok yüksek olursa sıradaki görüntüye daha geç tepki verirsiniz.

Seçim kullanım amacınıza kalıyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri