asus vg258qr g sync aktif etme

Hasan Caner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
asus vg258qr g sync aktif edemiyorum sürücüleri kaldırıp tekrar kuruyorum olmuyor ddu ilede kaldırıp güncel sürücü kurdum yine gelmedi. yardımcı olabilirmisiniz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hangi tür kablo ile bağlantınızı yapıyorsunuz. Displayport ile bağlamalısınız ve monitörünüzün menüsünden FreeSync ayarı aktif olmalı.

KS

Hasan Caner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Hangi tür kablo ile bağlantınızı yapıyorsunuz. Displayport ile bağlamalısınız ve monitörünüzün menüsünden FreeSync ayarı aktif olmalı.

display port ile yapıyorum bağlantı hocam 10 kere kaldırdım yükledim videolarıda izledim monitör de de açıkken yüklüyorum yine olmuyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ayarınız NVIDIA 'da ne durumda SS paylaşırmısınız. Birde Displayport 1.4 ve sonrasında çalışıyor bu ayar buda önemli bir unsur. Kablo standartınızı ve çıkışınızın 1.4 aşağısında olmadığından emin olun.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
NVIDIA denetim masasında Gsync sekmesi yok bir şeyi yanlış yapıyorsunuz. Displayport 1.4 kablosu altında kablo kullanırsanız sekme görünmez ve Freesync ayarınız monitörden aktif değilse yine görünmez bu konulara dikkat edin ve her şeyin doğru olduğuna emin olun ve sonra denetim masasını açın Gysc ayarı gelmeli ki aktif edebilesiniz.

hcaner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam aynı şekilde hiç gelmiyor içinden çıkan orijinal DP kablosu ve 1 adet daha kablo var versiyonlarını bilmiyorum. Monitör de açık sync seçeneği yeni bir kablo daha alıp deneyim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Aslında yeni konu açmanız gerek ama yinede aynı şekilde başka olasılık yok ya Freesync aktif değil ya kablo yalnış monitörün desteği var çünkü. Sonucu bildirirsiniz.

hcaner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam peki önereceğiniz kablo varmı link atarsanız sevinirim boşa almak istemiyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
hcaner' Alıntı:
Hocam peki önereceğiniz kablo varmı link atarsanız sevinirim boşa almak istemiyorum

Sorunun kablo olduğundan emin misin, yani monitör FreeSync destekli ve ayarlarında aktif ve monitör çıkışın DisplayPort 1.4 aşağısı bir çıkışa sahip olmamalı 1.4 veya üzeri olmalı aynı şekilde ekran kartı çıkışında 1.4 veya üzerinde olmalı bunlar tamamsa DisplayPort kablon 1.4 standardı veya üzeri olsun yeterli. Kablon eğer monitör ile beraber geldiyse ve monitör özelliklerinde DisplayPort 1.4 çıkışı varsa kabloda 1.4 standardında olur yani monitör özelliklerine bakmanız gerekecek ve ekran kartı çıkışınıza bunlarda bir yanlışlık varsa kablo vs. almalısınız. Yoksa boşa masraf yaparsınız.

KS

Hasan Caner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
hcaner' Alıntı:

Sorunun kablo olduğundan emin misin, yani monitör FreeSync destekli ve ayarlarında aktif ve monitör çıkışın DisplayPort 1.4 aşağısı bir çıkışa sahip olmamalı 1.4 veya üzeri olmalı aynı şekilde ekran kartı çıkışında 1.4 veya üzerinde olmalı bunlar tamamsa DisplayPort kablon 1.4 standardı veya üzeri olsun yeterli. Kablon eğer monitör ile beraber geldiyse ve monitör özelliklerinde DisplayPort 1.4 çıkışı varsa kabloda 1.4 standardında olur yani monitör özelliklerine bakmanız gerekecek ve ekran kartı çıkışınıza bunlarda bir yanlışlık varsa kablo vs. almalısınız. Yoksa boşa masraf yaparsınız.

1070 ekran kartım var asus ve monitör de asus vg258qr adaptive desteği var sync özelliği monitör de açık ama göremiyorum hiç bi şekilde nvidia denetim masasında

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Monitörünüz G-sync standartlarına uyuyor listede var tüm ayarlarınız doğru ise G-sync ayarını kullanabilmeniz gerek. Bir sıkıntı var kullanamamanızın sebebi Displayport 1.4 ile bağlıyor olmamanız olabilir. Aktif edilemiyor olmamasının sebebi bu olabilir.

KS

Hasan Caner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Monitörünüz G-sync standartlarına uyuyor listede var tüm ayarlarınız doğru ise G-sync ayarını kullanabilmeniz gerek. Bir sıkıntı var kullanamamanızın sebebi Displayport 1.4 ile bağlıyor olmamanız olabilir. Aktif edilemiyor olmamasının sebebi bu olabilir.

Aktif ediyorlar bazı yerlerde hocam.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Şuan için bir çözüm önerim kalmadı şartlar uymuyor sanırım ama bir çözüm önerisi bulur bulmaz paylaşırım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
hcaner' Alıntı:
Windows 10 a geçince direk düzeldi.

Zaten G-SYNC Compatible özelliği bir tek Windows 10 'da çalışıyor. Windows 7/8 sistemler ve aşağısında değişken tazeleme hızlarını destekleyen bir API yok bu yüzden Windows 10 ile kullanılıyor. Bunu sormak aklıma gelmedi ama eski bir Windows kullanabileceğiniz de aklıma gelmemişti. Sizdeki sorunun bu şekilde çözüldüğüne sevindim.

#Hasan Caner yani konu sahibi Windows 10 kullanmıyorsanız sizin sorununuzda budur, deneyip bilgilendirebilirsiniz, tabi çözüme ulaşmadıysanız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri