Asus X550JX-XX099D Notebook İşlemci Yükseltme ve Maliyeti

bozkurt0019

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Sevgili Hocalarım 
Asus X550JX-XX099D Notebook'um var işlemcisi i5 4.nesil olarak biliyorum çok bi bilgim yok bunu i7 olarak yükseltmek istiyorum ama ne fiyatları hakkında bilgim var ne de nasıl alacağım konusunda bilgim var yardımcı olur musunuz bana ? Sizlerin engin tecrubelerine ve tavsiyelerine güveniyorum ^^ (temiz 2. el de olabilir )

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Maalesef cihazın CPU ve GPU 'su gömülü yani anakartına lehimli bir yapıda bu bahsettiğiniz türde bir yükseltme mümkün değil. Lehimi söküp yapan yerler olabilir ama cihaz sağlığı için bu tür işlerden uzak durun diyorum.

KS

bozkurt0019

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Maalesef cihazın CPU ve GPU 'su gömülü yani anakartına lehimli bir yapıda bu bahsettiğiniz türde bir yükseltme mümkün değil. Lehimi söküp yapan yerler olabilir ama cihaz sağlığı için bu tür işlerden uzak durun diyorum.
Bıktım bu laptoptan durumum yok ki gzel bi pc toplayım kurtarın beni bu laptoptan ya :D

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
:D bütçeniz varsa cihazıda satıp üzerine ekleyin öneride bulunalım.

Aslında eGPU önerirdim ama işlemci RX 570 kartına bile %15 civarı darboğaz yapak kadar zayıf GTX 750 Ti önereyim diyorum ondada %10 civarı darboğaz oluyor bu yüzden eGPU olayını es geçebiliriz.

KS

bozkurt0019

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
:D bütçeniz varsa cihazıda satıp üzerine ekleyin öneride bulunalım.

Aslında eGPU önerirdim ama işlemci RX 570 kartına bile %15 civarı darboğaz yapak kadar zayıf GTX 750 Ti önereyim diyorum ondada %10 civarı darboğaz oluyor bu yüzden eGPU olayını es geçebiliriz.

Bu bilgisayara ben ek olarak ssd ve 8 gb ram taktım toplamda 12 gb ram var satmaya kalksam kaç tl ye gider ve düzgün bi pubg onamak için üzerine ne kadar koyup bir kasa alabilirim?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İyi bir oyun deneyimi için indirimlerde 3K indirimsiz 3.5K bir bütçe gerekli. Ayrıca ben ürününüze fiyat biçemem siz aynı özelliklerdeki bir ürünün 2. el piyasasında kaça gittiğini araştırıp ona göre fiyat biçebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri