AtlantisNet Gigapon Çalışması Esenyurt

Gabrien

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
WhatsApp Image 2023-01-09 at 13.59.47.jpeg

Merhabalar Yaklaşık olarak 3-4 Hafta önce bizim sokağa yakınlığı 200-250 Metre olan binalara bu Kutulardan konulmuş kullanan bilen var mı ? Konum İstanbul - Esenyurt Yeşilkent, Bizim bu tarafta hem SuperonlineGiga ve AtlantisNet çalışması olmakta, Atlantisnet kullanan kişiler bilgi verebilir mi ? Superonline 3 Aydır Sinyal vermedi..... AtlantisGiga gelirse ona geçmeyi düşünüyorum

Ultfrz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
27
AtlantisNet bir deneyiniz. Bence kullanmayanlarada fikir vermiş olursunuz.

Ultfrz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
27
Neden superonline kötü değil diye duydum FİBER'i
İstanbulda fiber süperonline kullanan arkadaşım var ilk inti süperonline sürekli onu kullanırdı taki benim firma önerime kadar.
Zaten kesinti yaşıyordu çözüm yok diye umursamıyordu. Millenicom geçirtim. Hem jitter azaldı hem hızı yükseldi hem pingi düştü. Hem daha stabil oldu.

Neden superonline kötü değil diye duydum FİBER'i
Süperonline kendi altyapısı ztn hep fiber.

KS

Gabrien

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İstanbulda fiber süperonline kullanan arkadaşım var ilk inti süperonline sürekli onu kullanırdı taki benim firma önerime kadar.
Zaten kesinti yaşıyordu çözüm yok diye umursamıyordu. Millenicom geçirtim. Hem jitter azaldı hem hızı yükseldi hem pingi düştü. Hem daha stabil oldu.

E bakıcaz artık Atlantis gelirse sokağa bağlatmayı düşünürüm Sinyalı aktif ederlerse hemen

KS

Gabrien

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

Superonline altyapısı kullanıp nasıl daha az Ping verebiliyor millenicom

Ultfrz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
27
Superonline bunlara sahip değil mi ?
Sahip. Evet fakat şirketler farklı.
Örnek tamamen örnek.
2 firma B altyapısı
X firması twelve99 cıkışı kullanır
A firması level3 cıkışı kullanır.
Altyapı b altyapısı okey nedeni 2 firma pingi aynı değil? Cok basit 2 firmanın routingi farklı. Sonuçta türktelekom altyapısına bakıldığında. Her firma aynı pingi verseydi? Neden biz pahalı firma kullanalım değil mi?
Her firma aynı şirketlerle anlaşma yapmaz veya yapamayabilir.

KS

Gabrien

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Sahip. Evet fakat şirketler farklı.
Örnek tamamen örnek.
2 firma B altyapısı
X firması twelve99 cıkışı kullanır
A firması level3 cıkışı kullanır.
Altyapı b altyapısı okey nedeni 2 firma pingi aynı değil? Cok basit 2 firmanın routingi farklı. Sonuçta türktelekom altyapısına bakıldığında. Her firma aynı pingi verseydi? Neden biz pahalı firma kullanalım değil mi?
Her firma aynı şirketlerle anlaşma yapmaz veya yapamayabilir.
Hı anladım Peki Türkiyedeki En iyi ping değerlerini hangi firma veriyor ? 35-30 MS avrupada oynamak mümkün mü acaba TR 'de Almanya Berline mesela 30-35ms ile oynaması zor gibi ama

Ultfrz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
27
Hı anladım Peki Türkiyedeki En iyi ping değerlerini hangi firma veriyor ? 35-30 MS avrupada oynamak mümkün mü acaba TR 'de Almanya Berline mesela 30-35ms ile oynaması zor gibi ama
Türkiyede en iyi ping değerlerini sunan firma.
Kanalım: https://www.youtube.com/channel/UClywOP41MCzuByuAtoD9Q7A
Türktelekom-Millenicom dur. TürkNet de kulandım netspeed de kullandım menmun edici değilerdi.
TR de almanya berline 30-35ms i bırak . Eğerki fiber milleni veya tt kullanıcısı isen. İstanbul avrupada. 20-34ms arası alırsın.Ve benim viyana pingim karadenizden 30-37ms siz düşünün.
Türkiyede en düşük ping veren sadece edirne için geçerli. FixNet firmasıdır.

KS

Gabrien

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Türkiyede en iyi ping değerlerini sunan firma.
Kanalım: https://www.youtube.com/channel/UClywOP41MCzuByuAtoD9Q7A
Türktelekom-Millenicom dur. TürkNet de kulandım netspeed de kullandım menmun edici değilerdi.
TR de almanya berline 30-35ms i bırak . Eğerki fiber milleni veya tt kullanıcısı isen. İstanbul avrupada. 20-34ms arası alırsın.Ve benim viyana pingim karadenizden 30-37ms siz düşünün.
Türkiyede en düşük ping veren sadece edirne için geçerli. FixNet firmasıdır.
Bakıcaz eğer bu tarafa gelirse atlantisnet geçicem yoksa superonline sinyalini bekleyip millenicom bağlatıcam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri