Çözüldü Aynı Eve 2 İnternet Bağlatmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

uveyshesap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar selamlar,

evimde altyapı bulunmadığı için eski binamdaki komşuma 2. internet bağlatıp oradan bir kablo ile oturduğum eve çekmek istiyorum. Komşumun interneti türksat kablonet benim internet firmam ise turktelekom.

Eski binamızda hem kablonetin altyapısı kutusu var hem de telekomun fiber kutusu vardı. Ben kendi internetimi onun evine nakil edip oradan kablo çekip kullanmak istiyorum. Bu mümkün mü? Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

uveyshesap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bildiğim kadariyla paylasimli internet yasak ve cezasi çok yüksek
Şimdi şöyle oturduğum ev müstakil ve altyapı yok. Altyapı olmadığı için ve kısa zamanda gelemeyeceği için kendi aboneliğimi komşuya nakil edeceğim. Komşu ile bizim ev arası 40-50 metre ondan sonra oradan kablo çekip kullanacağım. Komşu da kendi internetini kullanacak. O zaten kablonet fiber kullanıyor. Benim bundan başka çözümüm yok. Kotalı süperboxlar var onların hem hızı hem de kotası bana yetmiyor ve çok büyük fiyata geliyor. Başka bir çarem yok.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Şimdi şöyle oturduğum ev müstakil ve altyapı yok. Altyapı olmadığı için ve kısa zamanda gelemeyeceği için kendi aboneliğimi komşuya nakil edeceğim. Komşu ile bizim ev arası 40-50 metre ondan sonra oradan kablo çekip kullanacağım. Komşu da kendi internetini kullanacak. O zaten kablonet fiber kullanıyor. Benim bundan başka çözümüm yok. Kotalı süperboxlar var onların hem hızı hem de kotası bana yetmiyor ve çok büyük fiyata geliyor. Başka bir çarem yok.
Hocam ben bu şekilde 6 yil kullandim eger biri şikayet etmezse sorun olmaz zaten

Alpi37

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
58
Aynı daireye birden fazla internet alınamıyor diye biliyorum. En doğru bilgiyi telekom müşteri hizmetlerine ulaşarak alabilirsin.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Bir binada her daireye bir port ayrılıyor diye biliyorum. Müstakil de durum farklı olabilir tabi ama bende yanlış biliyor olabilirim. :)
Olabilir hocam belki bir kac ufak tekef tuyosu vardir kullanan var çünkü eminim . Prosedür nasil isliyor sormak lazim

KS

uveyshesap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
2. interneti bağlatabildim arkadaşlar, eve hem kablonet hem turktelekom altyapısı olduğu için bir sorun olmadı 2 side ayrı kablodan geliyor zaten. Gelip 5 dakikada bağlayıp gittiler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri