Çözüldü B450 S2H İşlemci Fanı Ayarı Nasıl Yapılır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Merhaba arkadaşlar iyi günler umarım hepiniz iyisinizdir.

Bugün sabah saatlerinde AMD Ryzen 5600 işlemcimi yeni kasama taktım gayet güzel her şey gönlümce. Sadece bir tık sıcak çalışıyor işlemci 65 den 74 kadar oynanıp duruyor.

Anakartım b450s2h acaba fan hızını nasıl ayarlayabilirim?

Düzenleme: https://pchocasi.com/4-adimda-biosdan-islemci-fan-ayari-nasil-yapilir/

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
BIOS 'a girip fan ayarı yapabilirsiniz. Yada Gigabyte App Center uygulamasını indirip içine System Information Viewer eklentisini kurup Windows üzerinden ayar yapabilirsiniz.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Stock soğutucu ile kullanıyorsanız fan hızını arttırdığınızda fan sesi sizi rahatsız edebilir uyarmak isterim. Ayrıca stock soğutucu ile sıcaklıklarınız gayet makul bence ayar yapmanıza gerek yok ama siz bilirsiniz. Nasıl yapacağınız zaten söylenmiş. Fan sesi konusunda uyarmak istedim ben sadece.

KS

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Çok teşekkür ederim

KS

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Stock soğutucu ile kullanıyorsanız fan hızını arttırdığınızda fan sesi sizi rahatsız edebilir uyarmak isterim. Ayrıca stock soğutucu ile sıcaklıklarınız gayet makul bence ayar yapmanıza gerek yok ama siz bilirsiniz. Nasıl yapacağınız zaten söylenmiş. Fan sesi konusunda uyarmak istedim ben sadece.
Anladım ben fazla sandım çünkü önceki işlemcim 65 i bile geçmedi

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Yine de aklında bulunsun diye yazıyorum. İşlemci fanı anakart üzerindeki CPU_Fan soketine bağlıdır. Onun hızını da kontrol etmek istersen;

- Bilgisayarına reset at.
- DEL tuşuna basarak BIOS'a gir.
- Smart Fan sekmesine gir.
- Oradan CPU Fan Speed Control sekmesine gelerek "Normal" ise Full Speed yaparak RPM arttırabilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri