B550 Ds3H Rev 1.7 Görüntü Gelmiyor

olcezefendimis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
B450m s2h anakarttan B550 ds3h Rev 1.7 anakarta geçtim her şey doğru takıldı açma tuşuna basıyoruz tek 1 sn bip sesi geliyor önceki kartımda olduğu gibi fakat görüntü gelmiyor sizce sorun ne olabilir.
İşlemcim: Ryzen 5 3500
Ekran Kartı: Sapphire RX6600
Ram: (2021 yılında alınma ve doğuda olduğum için nem görmedi)

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
ekran kartı girişi yerine anakarta mı monitör kablosu taktınız yanlışlıkla acaba ?

KS

olcezefendimis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
ekran kartı girişi yerine anakarta mı monitör kablosu taktınız yanlışlıkla acaba ?
Dün gece B450 S2H anakartla tüm fonksiyonları kullandım sorunsuz paketledim gönderdim kasayı köpükleriyle beraber sıkıca sabitledim yolda sallanması mümkünse hiç olmayacak şekilde. Montajı yapan abi hdim kablosunu ekran kartına taktım ama görüntü yok diyor bilgisayar şuan elimde değil ama abi 2 sorun üzerinde duruyor birincisi benim evde kullandığım monitör 144 hz 1080p montajı yapan abimin ekranı 60hz eski bir monitör(ki bu bana olası sorunun sebebi değil gibi geldi) diğer sorun da Bios güncellemesi yapılmamış olması ama kafama takılan nokta da şu benim anakart 2023 versiyon ryzen 3000 serisi tak çalıştır çalışması gerekiyor diye düşünüyorum

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Dün gece B450 S2H anakartla tüm fonksiyonları kullandım sorunsuz paketledim gönderdim kasayı köpükleriyle beraber sıkıca sabitledim yolda sallanması mümkünse hiç olmayacak şekilde. Montajı yapan abi hdim kablosunu ekran kartına taktım ama görüntü yok diyor bilgisayar şuan elimde değil ama abi 2 sorun üzerinde duruyor birincisi benim evde kullandığım monitör 144 hz 1080p montajı yapan abimin ekranı 60hz eski bir monitör(ki bu bana olası sorunun sebebi değil gibi geldi) diğer sorun da Bios güncellemesi yapılmamış olması ama kafama takılan nokta da şu benim anakart 2023 versiyon ryzen 3000 serisi tak çalıştır çalışması gerekiyor diye düşünüyorum
aklıma başka bir sıkıntı gelmedi sistemsel bi güncelleme yapılmadan gönderilmiştir belki. Göndermişsin zaten umarım kısa sürede çözülür

KS

olcezefendimis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
aklıma başka bir sıkıntı gelmedi sistemsel bi güncelleme yapılmadan gönderilmiştir belki. Göndermişsin zaten umarım kısa sürede çözülür
Akşam PC elime ulaştığı zaman PSU dan gelen güç bağlantılarını önce kontrol edeceğim, Displayport ile deneyeceğim, olmazsa ram slotlarını değiştireceğim birer boşluk bırakarak ya da ilk iki slota takarak yine çözülmezse, Bios pilini tak çıkar yapacağım o da olmadı en son Q flash ile bios güncellemesi yapacağım eğer o da olmazsa bilgisayara tamirci yolu gözüküyor 😂

KS

olcezefendimis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
image.jpg

Şöyle bir hata veriyor muhtemelen bios güncellemesi

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
80
BİOS güncellemesi değil. Farklı bir durum.

''New CPU installed, fTPM/PSP NV corrupted or structure changed''

Türkçe açıklamalı anlatım videosu:

KS

olcezefendimis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocalarım b550 ds3h rev 1.7 ryzen 5 3000 serisi işlemcileri kullanmak için bios güncellemesi istiyormuş anlaşılan bios'u q flashtan güncelledim sıkıntı kalmadı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri