bağlantı kopma ve hız sorunu

issizada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhaba, süperonline fiber wifi kablosuz bağlantı kullanıyorum, son günlerde pc'yi açtığımda wifi bağlantım kopuk görünüyor, her seferinde yeniden bağlanmak zorunda kalıyorum. eskiden "otomatik bağlan"ı seçmiş olduğum için sürekli bağlı kalırdı.geçenlerde turkcell tv kurmaya geldiler ve modemi resetlediler, ayarlarmı bozuldu acaba... daha öncede bir kere olmuştu,yanlışlıkla güvenlik seviyesi ayarının değiştirmiştim ondan olmuştu sanki, ama şu an hangisini seçmiştim hatırlamıyorum.

Bir de bu sorun başladığından beri bağlantı hızı çok dengesizleşti. Sürekli artıp düşüyor. paket bağlantı hızı 25 mbps olarak görünüyor ama 1mbps ile 10 mbps arasında inip çıkıyor... eskiden bu kadar olmasa da neredeyse sabit 15 mbps civarında kalırdı...

1) modeme bir eternet kablo ile pc bağlandı ve bu pc sürekli nerede ise günde 12 saat eba ve oyun pc'si olarak kullanılıyor. bu da hızı düşürüyor olabilir mi?

2) Bunun nedeni "güvenlik seviyesi ayarları"nı bozmuş olmam olabilir mi? şu anda seçilmiş olan "wpa2-psk/aes" doğru seçim mi?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cihazınızı sabit IP ile bağlayın ve yine otomatik bağlan seçeneğiniz bağlı olsun. Bir ihtimale sorun çözülebilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri