Başka Bir Eve İnternet Çektirip Kendi Evime Almam Mümkün mü?

Falekes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar 6-7 Aydır altyapımız arızalı ve sorgu yapıncada arızalı demiyor altyapı yok diyor koskoca mahalleyi sorgulattım sadece bir evde altyapı var orasıda bizim eve 1 sokak ötede o eve kayıt açtırıp gelen ekibe 100-200 ateşleyip kabloyla bizim eve almamız mümkün mü lütfen yardımcı olun 6-7 aydır superbox kullanıyoruz max mbps 4.

Dediğim eve 85 download 8 upload veriyor şuan türknet sağlayıcısı

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Arkadaşlar 6-7 Aydır altyapımız arızalı ve sorgu yapıncada arızalı demiyor altyapı yok diyor koskoca mahalleyi sorgulattım sadece bir evde altyapı var orasıda bizim eve 1 sokak ötede o eve kayıt açtırıp gelen ekibe 100-200 ateşleyip kabloyla bizim eve almamız mümkün mü lütfen yardımcı olun 6-7 aydır superbox kullanıyoruz max mbps 4.

Ekibe bağlı ama risk alırlar mı pek sanmıyorum. Oradan kablo çekmekte sorunlu olur. Üstelik mesafeden dolayı kayıpta olma ihtimali yüksek. Altyapı sorununu çözmek için firmayı sıkıştırsanız daha iyi olur.

KS

Falekes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ekibe bağlı ama risk alırlar mı pek sanmıyorum. Oradan kablo çekmekte sorunlu olur. Üstelik mesafeden dolayı kayıpta olma ihtimali yüksek. Altyapı sorununu çözmek için firmayı sıkıştırsanız daha iyi olur.
6-7 aydır aramadığımız gitmediğimiz yer kalmadı yapmıyorlar superbox kullanıyorum bizim evde çekim gücü yok müstakil evde yaşıyorum kabloyı her türlü geçiririm de internet hızında bir kayıp olur mu

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
6-7 aydır aramadığımız gitmediğimiz yer kalmadı yapmıyorlar superbox kullanıyorum bizim evde çekim gücü yok müstakil evde yaşıyorum kabloyı her türlü geçiririm de internet hızında bir kayıp olur mu
Kayıp meesafesini hatırlamıyorum ama bir miktar olabilir. Şikayet için aynı sokaktan çok fazla talep olursa daha fazla dikkate alırlar. Komşulardan rica edip aratabilirsiniz.

KS

Falekes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kayıp meesafesini hatırlamıyorum ama bir miktar olabilir. Şikayet için aynı sokaktan çok fazla talep olursa daha fazla dikkate alırlar. Komşulardan rica edip aratabilirsiniz.
Komşuyu bırak tüm mahalle arıyoruz muhtar bile müdürlüğe gidip dilekçe verdi yok aga yok tt takmıyor fazla kayıp yaşamazsam çektireğim öyle şuan oraya 85 download 8 upload veriyorlar en fazla kaç düşebilir ki

Damacan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10

Yasal olarak suç diye biliyorum. Yaklaşık kaç metre kablo çekilmesi lazım?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Komşuyu bırak tüm mahalle arıyoruz muhtar bile müdürlüğe gidip dilekçe verdi yok aga yok tt takmıyor fazla kayıp yaşamazsam çektireğim öyle şuan oraya 85 download 8 upload veriyorlar en fazla kaç düşebilir ki
Geçmiş olsun. Fiber döşerse kayıp olacaksa bile şu an kullandığınızdan kötü olmayacağını düşünmüyorum. Teknik ekipteki arkadaş size daha doğru bilgi verir.

KS

Falekes

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Geçmiş olsun. Fiber döşerse kayıp olacaksa bile şu an kullandığınızdan kötü olmayacağını düşünmüyorum. Teknik ekipteki arkadaş size daha doğru bilgi verir.
Müşteri hizmetlerini arayıp bu durumu söylesem kabul etmez büyük ihtimalle

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Müşteri hizmetlerini arayıp bu durumu söylesem kabul etmez büyük ihtimalle
Yakında şube varsa teknik ekibe ulaşamadığınızı belirtirseniz belki numarasını alma ihtimaliniz olabilir. Sonrasında durumu anlatırsınız, yasal sorunu yoksa ücreti mukabilinde yaptırabilirsiniz.

ipekşakar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Karşı binada fiber var bizim apartmanda yok.
Bizim apartmandan biri kablo çektirmiş kullanıyor. Arada bir cadde var sadece.
Bizim internetin ana kutusu da yan binada yani oradan kabloyla geliyor.
Bahsettiğin sokak mesafesi çok fazla değilse yapabilirsin. Sınırı varmıdır varsa ne kadardır bilgim yok ama bu ülkede illegal olmayan çok az şey var. Bir sıkıntı çıkacağını sanmam.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri