Başlangıçta PC Kendiliğinden Reset Atıyor

Ogzozknn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Rampage PSU kullanıyordum. Oyunlarda vesaire resetliyordu PC kendini.

Cooler Master MWE 80+ Bronze 650W PSU ile sorun çözüldü. Fakat bu seferde ilk açılışta powera bastığımda elektrik geliyor 1 saniye sonra kesilip tekrar çalışıyor ve PC açılıyor. Bu normal mi? Yoksa bir yerlerde sorun var mıdır?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Sistemi açma tuşuna kasa üzerinde bastığınızda normal bir şekilde direkt açılması gerekir olması gereken süreç bu. Dediğiniz gibi güç verip sonra kesip tekrar açıyorsa eğer PSU bağlantıları tamsa BIOS odaklı bir sıkıntı olabilir. BIOS 'u sıfırlayıp kayededip dener misiniz.

MirsatBudak01

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
151
Arkadaşlar rampage psu kullanıyordum. Oyunlarda vesaire resetliyordu PC kendini.

COOLER MASTER MWE 80PLUS BRONZE 650W sorun çözüldü. Fakat bu seferde ilk açılışta powera bastığımda elektrik geliyor 1 saniye sonra kesilip tekrar çalışıyor ve PC açılıyor. Bu normalmi yoksa biyerlerde sorun varmıdır
Kablolama da bir sıkıntı olmadığına emin misiniz ? Ufak bir kopukluk da bu sorunu yaratabilir

KS

Ogzozknn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kablolamada sorun yok gibi duruyor. Öyle bir sıkıntı olsa normal çalışma sürecinde de sorun oluşmazmıydı. Biosu sıfırlamayı deneyeceğim

KS

Ogzozknn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistemi açma tuşuna kasa üzerinde bastığınızda normal bir şekilde direkt açılması gerekir olması gereken süreç bu. Dediğiniz gibi güç verip sonra kesip tekrar açıyorsa eğer PSU bağlantıları tamsa BIOS odaklı bir sıkıntı olabilir. BIOS 'u sıfırlayıp kayededip dener misiniz.
Biosuda sıfırladım aynı sorun devam ediyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Anakart modelinizi yazar mısınız.

Birde sistemin fişini çekiyor veya arkadan PSU tuşunu kapatıyor musunuz? Eğer bunu yapıyorsanız bunu yapmadan yani sistemi prizden yada arka tuştan kapatmadan direkt Windows üzerinden kapat dediğinizde tekrar açmaya bastığınızda sorun devam ediyor mu kontrol edin.

Son düzenleme:
KS

Ogzozknn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anakart modelinizi yazar mısınız.

Birde sistemin fişini çekiyor veya arkadan PSU tuşunu kapatıyor musunuz? Eğer bunu yapıyorsanız bunu yapmadan yani sistemi prizden yada arka tuştan kapatmadan direkt Windows üzerinden kapat dediğinizde tekrar açmaya bastığınızda sorun devam ediyor mu kontrol edin.
ASUS M5A78L-M LX AMD 760G/SB710 AM3+ DDR3 1866MHz (O.C.) VGA Anakart
İşlemci AMD FX(tm)-8300 Eight-Core Processor, 3300 Mhz, 4 Çekirdek, 8 Mantıksal İşlemci
ekran kartı amd radeon r9 200 series
psu yu kapatmıyorum genelde veya fişide çekmem. bugün tekrar bütün kabloları kontrol ettim sorun devam ediyor.
ilgilendiğin için teşekkür ederim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Nette bu sorunla alakalı pek bir şey bulamadım. Aklıma gelenleri de sordum sizde onlarda olumsuz sonuç verdi. Dediğim gibi bazı eski anakartlarda bu yaşadığınız şey olabiliyor sorun diyemem yani eski anakartınız olduğu için ama bu anakartla nette bu sorunu arattığımda yabancı kaynaklarda bu soruna rastlayan yada dile getiren görmedim. Yerli kaynaklara bakmadım ama sanmıyorum bir sonuç çıkacağını. Ben biraz daha araştırırım ve bir sonuç bulursam paylaşırım.

KS

Ogzozknn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Nette bu sorunla alakalı pek bir şey bulamadım. Aklıma gelenleri de sordum sizde onlarda olumsuz sonuç verdi. Dediğim gibi bazı eski anakartlarda bu yaşadığınız şey olabiliyor sorun diyemem yani eski anakartınız olduğu için ama bu anakartla nette bu sorunu arattığımda yabancı kaynaklarda bu soruna rastlayan yada dile getiren görmedim. Yerli kaynaklara bakmadım ama sanmıyorum bir sonuç çıkacağını. Ben biraz daha araştırırım ve bir sonuç bulursam paylaşırım.
Teşekkür ederim sağolun

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri