Bazı uygulamarı açınca Windows sesi kayboluyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HesoyamTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
şimdi ses normalde var ama movavi, audacity, discord gibi uygulamarı açınca linkini bıraktığım videodaki gibi ses gidiyor driverını yeniden yükledim ses kartını sildim tekrar ekledim ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen (video eklemenın başka yolunu bulamadım)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Windows > Sistem > Ses > Ses Denetim Masası ayarlarından kayıttan yürüt sekmesinde hangi ses sürücüsünden ses alıyorsanız sadece o sürücüyü varsayılan ses aygıtı olarak ayarlar mısınız. Diğerlerini devre dışı bırakın.

KS

HesoyamTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Windows > Sistem > Ses > Ses Denetim Masası ayarlarından kayıttan yürüt sekmesinde hangi ses sürücüsünden ses alıyorsanız sadece o sürücüyü varsayılan ses aygıtı olarak ayarlar mısınız. Diğerlerini devre dışı bırakın.
yaptım hala aynı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
DDU yazılımını indirin ve Windows güvenli modda bu yazılım ile ses sürücünüzü kaldırın. Daha sonra sistem normal başlayınca Windows güncellemelerini durdurun. Daha sonra Aygıt yöneticisini açın ve Ses, video ve oyun denetleyicileri altında ilgili ses kartınızın özellikleri > Ayrıntılar > Özellik: Donanım kimlikleri seçeneği seçiliyken alttaki listeden en tepedeki girdiyi kopyalayıp buraya yazın.

KS

HesoyamTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam pc bozuldu bi geç yaptım o yüzden özür dilerim. o alttaki listede yazan girdi bu "
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0272&SUBSYS_17AA6016&REV_1000"

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
- Şunu indirip klasöre çıkartın. Daha sonra Aygıt Yöneticisini açın ve HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0272&SUBSYS_17AA6016&REV_1000 bu konu aldığınız sürücüye sağ tıklayıp Sürücüyü güncelleştir > Bilgisayarımdaki sürücülere göz at > Gözat... seçeneğinden klasöre çıkattığınız sürücünün ana klasörünü seçin ve Sonraki seçeneğinden sürücüyü güncelleyin.

Eğer güncelse aşağıdakileri deneyin.

Aşağıdaki kodları CMD yani komut istemini yönetici olarak çalıştırıp satır satır yazıp her satır sonrasın ENTER 'a basıp işlemin tamamlanmasını bekleyin. Sistemi yeniden başlatıp kontrol edin sorunu.
  • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  • SFC /scannow

• @echo off
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp\"*.*
  • exit
Bu kodları bir not defterine yazıp yada kopyalayıp, dosya türü ayarını Tüm dosyalar yapın ve bir dosya adı.BAT şeklinde kaydedin. Kaydettiğiniz dosyayı yönetici olarak çalıştırın ve işlemlerin tamamlanmasını bekleyin. Bir yerde çok uzun süre takılırsa ENTER 'a basın. Yada " içerisindeki " konumlara tek tek girip el ile silin. Silinmeyenleri atlayabilirsiniz o anda kullanılıyor demektir. İşlemleri arka planda çalışan kapatabileceğiniz her şeyi kapatıp yapmanızı tavsiye ederim!!!

KS

HesoyamTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
- Şunu indirip klasöre çıkartın. Daha sonra Aygıt Yöneticisini açın ve HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0272&SUBSYS_17AA6016&REV_1000 bu konu aldığınız sürücüye sağ tıklayıp Sürücüyü güncelleştir > Bilgisayarımdaki sürücülere göz at > Gözat... seçeneğinden klasöre çıkattığınız sürücünün ana klasörünü seçin ve Sonraki seçeneğinden sürücüyü güncelleyin.

Eğer güncelse aşağıdakileri deneyin.

Aşağıdaki kodları CMD yani komut istemini yönetici olarak çalıştırıp satır satır yazıp her satır sonrasın ENTER 'a basıp işlemin tamamlanmasını bekleyin. Sistemi yeniden başlatıp kontrol edin sorunu.
  • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  • SFC /scannow

• @echo off
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp\"*.*
  • exit
Bu kodları bir not defterine yazıp yada kopyalayıp, dosya türü ayarını Tüm dosyalar yapın ve bir dosya adı.BAT şeklinde kaydedin. Kaydettiğiniz dosyayı yönetici olarak çalıştırın ve işlemlerin tamamlanmasını bekleyin. Bir yerde çok uzun süre takılırsa ENTER 'a basın. Yada " içerisindeki " konumlara tek tek girip el ile silin. Silinmeyenleri atlayabilirsiniz o anda kullanılıyor demektir. İşlemleri arka planda çalışan kapatabileceğiniz her şeyi kapatıp yapmanızı tavsiye ederim!!!
Başta söylediğiniz sürücüyü indirip güncelledim düzeldi hocam çok sağolun <3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri