Bellek adresine bellek read olamadı hatası yardım

Selahattin Tüylekk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu bir virüs hatasımı yada bunun çözümü varmı hatayı gizleme .reg dosyaları paylaşıyorlar millet sorun çözüldü sanıyor lütfen trollemeyin

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Cvp: Bellek adresine bellek read olamadı hatası yardım

Hatayı bildirim olarak mı alıyorsunuz yoksa mavi ekran vs. gibi bir ekrana mı düşüyorsunuz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131

Sorumu tam detaylı olarak cevaplamadınız. Hata olarak derken Windows içerisinde uyarı şeklinde mi alıyorsunuz? Bunu şundan dolayı soruyorum eğer Windows için bir hataysa Windows dahil sürücü sorunları, virüs sorunları vs. olabilir. Ancak mavi ekran benzeri bir şey oluyorsa bellek arızanız vardır.

KS

Selahattin Tüylekk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
unknown.png

Hata Bildirimi Olarak Hata Alıyordum Hocam Regeditten Sadece Bildirimlerini Kapattım Yani Mavi Ekran Olarak ALmıyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131

Bana DC veya Facebook üzerinden ulaşın detaylıca kendim bakayım sisteminize.

KS

Selahattin Tüylekk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Bellek Read Olamadı Hatası [yardım] Merhaba keşke ses atabilsem sorunumun yazılımsal yada donanımsal kaynaklımı hem fikir değilim fakat programlar düzgün çalışssada oyunlar düzgün çalışmıyor hata bildirimi alıyorum çözüm bulamadım internetteki çözümler regeditden hata bildirimlerini kapatarak sorunun çözüldülüğünü inandırmaya çalışan primcilerle dolu aslında windows yada linux kullanmayı bilmiyorum kesinlikle yazılımsal bilgisayarıma adam akıllı bir windows 8 iso'ları kullanıyordum farklı işletim sistemlerin'dede birşeylerin ayarlarını değiştirince muhakkak hemen değil ama ilerleyen zamanlarda patlak veriyor bilgisayarımda format sonrası gereksinim vc redist yada dot'net direct x visual runtimes gibi şeyleri hazır bir programdan yüklüyorum aio runtimes adlı bir program ve bu gereksinim paketleri adam akıllı kuramazsam driverlar gibi düzgün yapamazssan ne linuxda'ki wine nede windowsda'ki programların düzgün çalışmıyor dün gece bilgisayarıma format attım windows 8 kuruldu driver easy adlı programla tüm driverları güncelledim ekran kartımın programını kurmuyorum daha sonrasında gerek yok ama start is back icon pack kurdum daha sonra windows media player ve fotoraf görüntüleyice dll dosyalarını değiştirerek skin kurdum sordum.net'den windowsumda regedit'den ufak tefek değişklikler yaptım çünkü erişebilirlik istiyorum bu yüzden voxel adlı programdan windows tile menü hazırlıyorum burası önemli değil başlat menüsündeki kare şeklinde görünen semboller falan windows seach hizmetini çalıştırdım githubdan optemizer programını indirip bilgisayarımdaki bazı şeyleri kapattım programlarıda genelde the house portable programları kullanıyorum orjinal değil ve virüs programı kullanmadım bu hatayı aldım sorunu any desk'den bağlanıp bana yardım edebilecek birisi varmı ?

windows 8 zor lisanslanan bir sistem fakat tnctr den  Windows 8.1 / 7 Pro Lite X86 X64 otomatik lisasnalama yapan nerdeyse tüm sistemlerde optemize çalışan windows 8 isolarını kullanıyorum windows'da tek yaptığım değişiklik belgelerim klasörünün klasörünü linuxdaki home dizni gibi konumunu değiştirmem onun dışında windowsdaki system32 yada syswow klasöründeki 2 programın ve simgeleri değiştiren dll  dosyam var onlarda birgünden birgüne mavi ekran hatası verdirmediler

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131

Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Sistem > Gelişmiş Sistem Ayarları > Gelişmiş > Performans/Ayarlar... > Gelişmiş > Sanal Bellek/Değiştir... konumuna ilerleyin. Açılan pencerede yukarıdaki Tüm sürücüler ile başlayan kutudaki tiki kaldırın ve C diski seçiliyken Özel Boyut: seçimi yapıp Başlangıç boyutu bölümüne aşağıdaki Önerilen boyut rakamını yazıyorsunuz. Daha sonra maksimum boyutaysa maksimum bellek boyutunuzun 1.5 katını yazıyorsunuz. Örnek olarak 8GB RAM varsa 8x1024(1GB kapasite 1024mb) ve x1.5 yapıyorsunuz çıkan sonuç 12288 oluyor. Bu rakamı yazıyorsunuz yani. Sizdeki bellek boyutu neyse onu yazın buraya. Uygula/Tamam deyip sayfaları onaylayıp kapatın ve sistemi yeniden başlatıp deneyin.

İşe yararsa ne alâ.

Altotziki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Minidump dosyasını aşağıdaki yolu izleyerek bulun. içerisindeki dosyaları masaüstüne kopyalayarak ZIP veya RAR olarak sıkıştırın ve dosya yükleme servislerine yükleyin ve bizimle paylaşın.
C:\Windows\Minidump

KS

Selahattin Tüylekk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sorunun çözümünü bulamadım sadece windows kms gibi etkinleştirme  sistemleri kullandığında bu hatayı veriyor oyuna girmeden önce şimdi sistemi etkinleştirmediğimde  sorunsuz çalışıyor fakat oyunları çalıştırmadığınızda bu hata yine ekran da oluyor ama dert etmiyorsunuz fakat şuan bilgisayarımda yönetici erişimi veremiyorum dosyalarım ve programlarımı çalıştırmaya kalktığımda şu hatayı alıyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri